Kragujevčani „izbušili“ Pančevce na putu ka „koti četiri“

Nagazili su fudbaleri Radničkog 1923 papučicu za gas ovog proleća i nemaju nameru da je puste u skorije vreme. Niz od šest uzastopnih pobeda četa trenera Feđe Dudića produžila je današnjim trijumfom nad ekipom Železničara iz Pančeva na “Čika Dači” za skok na četvrto mesto superligaške tabele – 3:0 (0:0).

“Crveni” su po svemu viđenom danas na “Čika Dači” apsolutno zaslužili da “prišiju” nova tri boda na svoj superligaški konto, iako su do njih došli teže nego što su to očekivale njihove pristalice. Mogao je, istina, put do šestog prolećnog trijumfa za Kragujevčane da bude i znatno lakši da su iskoristili makar jednu od brojnih prilika u prvih 45 minuta susreta, ali kako se pobedi u zube ne gleda, tako su i ovi silni promašaji ostali u senci još jednog sjajnog izdanja Dudićeve čete, koja je sve bliža ostvarenju evropskog sna.

Današnja utakmica na “Čika Dači” počela je minutom ćutanja zbog smrti doajena kragujevačkog sportskog novinarstva i nekadašnjeg sekretara Radničkog, Kazimira Petrovića, koji je iznenada preminuo u 77. godini života.

Dobar tempo viđen je u prvih 45 minuta utakmice. Šumadinci su imali većinski loptu u svom posedu, češće su i pretili, ali do odlaska na odmor nisu pronašli put do mreže pančevačkog tima.

Najzapaženiji akter prvog dela susreta bio je svakako Milutin Vidosavljević. Najbolji strelac kragujevačkog tima prošle sezone tri puta je pretio čuvaru mreže Železničaru Milanu Mijatoviću, a postigao je i pogodak koji je poništen zbog ofsajd pozicije.

Uz Vidosavljevića istakao se i ovog proleća najistaknutiji pojedinac u taboru „crvenih“ Kilijan Bevis, čiji je udarac sa distance u samom finišu prvog poluvremena izmamio uzdahe kragujevačke publike.

Sa druge strane, gosti iz Pančeva su u većem delu prvog poluvremena bili u podređenom položaju, a okuražili su se tek pred odlazak na odmor, kada su uspeli čak i da zaprete u dva navrata, najpre preko ruskog internacionalca Ignjateva, a zatim i mladog Grgića.

Upravo se Grgić našao u prilici da kazni kardinalnu grešku Miloša Ristića na samom startu drugog poluvremena, ali ga je u toj nameri osujetio Leković intervencijom u stilu rukometnih golmana.

Bevis je, na drugoj strani, napravio „dar-mar“ po levoj strani u 54. minutu, ali nije imao snage da sjajnu solo akciju kruniše pogotkom. Potom se u prilici ponovo našao Milutin Vidosavljević, koji je posle odlične akcije Bevisom i Aleksićem tukao sa ivice šesnaesterca preko prečke.

Kada već nije mogao iz igre, Vidosavljević je uspeo da iz prekida primora čuvara mreže Železničara Milana Mijatovića na kapitulaciju. Bio je to lukavo izveden slobodan udarac, lopta je zaobišla živi zid gostiju i uhvatila Mijatovića u raskoraku.

Imali su gosti priliku da se ekspresno rezultatski vrate u utakmice i to preko rezerviste Jovanovića, koji se u 74. minutu našao „oči u oči“ sa Lekovićem, ali je na kraju pogodio samo spoljni deo mreže.

Mogao je potom i domaćin do drugog pogotka na utakmici. Novajlija Pavle Ivelja bio je na dobrom putu da otvori svoj golegerski konto u redovima kragujevačkog superligaša, lepo je „prebacio“ golmana Mijatovića, ali je lopta na njegovu nesreću završila par santimetara od cilja.

Pančevci su praktično sami sebi potpisali konačnu presudu u 78. minutu. Neopreznost kapitena Đorđevića na centru igrališta surovo je kaznio Sali Vižđi svojim petim pogotkom u prvenstvu.

Za savršeni završetak utakmice pobrinuo se Luka Zorić, koji je neodbranjivim volej udarcem sa ivice šesnaesterca u poslednjem 90. minutu pocepao Mijatovićevu mrežu, ukrasivši na taj način sedmi uzastopni trijumf svog tima.

Današnjim trijumfom „crveni“ su preuzeli četvrto mesto na tabeli od beogradskog Čukaričkog i napravili idealnu uvertiru pred gostovanje braniocu titule Crvenoj zvezdi u nedelju na stadionu „Rajko Mitić“.

DUDIĆ: ZASLUŽENA POBEDA, ČESTITKE PROTIVNIKU NA PRUŽENOM OTPORU

Kragujevački Radnički prolazi kroz rezultatski najuspešniji period u istoriji superligaških nadmetanja. Ekipa trenera Feđe Dudića danas je uspešno iznela breme favorita u susretu sa pančevačkim Železničarom i sedmim uzastopnim trijumfom u prvenstvu preuzela četvrto mesto na tabeli od beogradskog Čukaričkog, čime je dodatno “zakuvala” sve neizvesniju borbu za raspodelu evropskih viza.

Mnogo povoljnih prilika su “crveni” prokockali dok nisu došli do vodećeg pogotka iz prekida, koji im je odškrinuo vrata šestog prolećnog trijumfa. Nakon toga je sve išlo manje-više rutinski, mada ostaje utisak da je konačnih 3:0 pomalo i previsok rezultat, ako se ima u vidu otpor koji je ekipa iz Pančeva pružila u većem delu utakmice, što uostalom potvrđuje i sam strateg kragujevačkog superligaša Feđa Dudić u svom komentaru današnjeg susreta na “Čika Dači”.

– Baš kao i na svim prethodnim utakmcama, i danas smo igrali napadački, sa dosta rizika i visoko, na posed, što je ekipa Železničara mogla da kazni nakon dve dobro odigrane kontre u prvom poluvremenu. Isto tako smo i na početku drugog poluvremena sami sebi “zakuvali” situaciju kada smo izgubili loptu u opasnoj zoni, ali srećom nas ta greška nije skupo koštala. Možda je krajnji rezultat previsok i nerealan, s obzirom da je i Železničar imao neke svoje prilike koje nije uspeo da iskoristi. Sve u svemu, mislim da smo zasluženo pobedili – konstatuje šef struke “crvenih”.

Dudić je iskoristio priliku da javno pohvali rad svog kolege na klupi Železničara Nenada Mijailovića, čija je ekipa na megdan najuspešnijem timu prolećnog dela Mocart Bet Superlige izašla otvorenog garda, ne odstupajući od svojih principa igre.

– Pohvalio bih mog kolegu zbog načina na koji je njegova ekipa igrala na današnjoj utakmici. Izlazili su dosto visoko, pritiskali naše štopere, pokazavili želju za nadigravanjem… Hrabrost je doći ovde i igrati na takav način, posebno ako se zna u kakvoj smo mi formi u poslednje vreme. Uz ovakav pristup igri i dobre pojedince koje ima u svojim redovima, ne sumnjam da će Železničar obezbediti opstanak u ligi. Još jednom čestitke mom kolegi i njegovoj ekipi na pruženom otporu – dodao je Dudić.

Šumadinci su današnjim trijumfom dodatno podigli samopouzdanje pred najveći ispit od početka prolećnog dela sezone u Mozzart Bet Superligi – gostovanje braniocu titule Crvenoj zvezdi u nedelju, 17. marta, na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu.

– Iskreno, jedva čekam tu utakmicu. O Crvenoj zvezdi je suvišno bilo šta govoriti. Idemo tamo da se nadigravamo i “namučimo” domaćina. U dobroj smo formi, baš kao i ekipa Crvene zvezde, tako da očekujem jednu dobru fudbalsku predstavu. Nadam se da će prisutna publika uživati i da ćemo svi zajedno poslati jednu lepu fudbalsku sliku u svet – istakao je Dudić u najavi okršaja sa “crveno-belima”.

Šef stručnog štaba ekipe iz Pančeva Nenad Mijailović čestitao je domaćinu na zasluženoj pobedi i poželio mu puno sreće u nastavku prvenstva.

– Čestitam kolegama na klupi Radničkog na svemu što su uradili od svog dolaska u Kragujevac. Preporodili su Radnički i sa njim postižu neverovatne rezultate. Od srca im želim da u tome nastave i da ostvare svoje zacrtane ciljeve za ovu sezonu. Što se tiče same utakmice, mislim da je do prvog gola bila u egalu. Uspeli smo da stvorimo nekoliko izglednih šansi, koje nažalost nismo uspeli da iskoristimo. Na kraju nas je stigla kazna za par grešaka koje smo napravili u drugom poluvremenu. Radnički je to iskoristio i došao na kraju do zasluženog trijumfa – zaključio je strateg Železničara.

RADNIČKI 1923 – ŽELEZNIČAR  3:0 (0:0)