Kragujevčani ispustili bod protiv „crno-belih“

Svega par minuta delilo je fudbalere Radničkog 1923 od osvajanja boda u duelu sa aktuelnim vicešampionom Srbije, ekipom beogradskog Partizana. To bi u krajnjoj meri bio i najpravedniji ishod jučerašnje fudbalske bitke na stadionu “Čika Dača”, u kojoj su Kragujevčani pokazali zube “crno-belima”, bili u najmanju ruku ravnopravan, ako ne i za nijansu bolji rival na terenu, ali ih je onda, baš kao na nedavnom gostovanju ekipi Voždovca, trenutak nepažnje u samom finišu susreta odveo u poraz – 0:1 (0:0).

Sve što su učenici trenera Dejana Joksimovića dobro uradili na ovoj utakmici srušilo se poput kule od karata u tom famoznom 88. minutu, kada je Izraelac Bibars Natho jedan rikošet nastao nakon udarca glavom Saničanina i intervencije Stojana Lekovića uspeo da pretvori u pobedonosni pogodak za beogradski tim. Kragujevčanima za utehu ostaje da prikazanom igrom nisu razočarali svoje brojne pristalice i da su još jednom pokazali da mogu da se uhvate u koštac sa najkvalitetnijim ekipama u ligi.

Imao je strateg domaće ekipe Dejan Joksimović dosta problema prilikom sastavljanja tima za duel sa „crno-belima“, s obzirom da nije mogao da računa na kapitena Marka Mirića, dok se na jednom od poslednjih treninga na povredu požalio i iskusni defanzivac Dušan Cvetinović, čije je mesto u startnoj postavi zauzeo nedavno oporavljeni Nikola Kovačević. Interesantno je da je, baš kao i na utakmici protiv Vojvodine u 4. kolu, šansu u samom špicu napada dobio omladinac Đorđe Jovanović, koji je svojom brzinom zadavao dosta problema odbrani “crno-belih” u prvih 45 minuta susreta.

oči samog početka utakmice minutom ćutanja odata je pošta nedavno preminulom Milutinu Šoškiću, legendarnom golmanu Partizana i reprezentacije Jugoslavije, učesniku čuvenog finala Kupa šampiona na stadionu Hejsel u Briselu 1966. godine, u kome su “crno-beli” poraženi od madridskog Reala.

Već se na samom početku utakmice videlo da Kragujevčani nemaju nameru da ustuknu pred na papiru znatno kvalitetnijim rivalom i da su spremni da sa njim uđu u otvoren klinč. Ovakav pristup pomalo je zbunio izabranike trenera Gordana Petrića, koji su očigledno očekivali da će im domaćin od starta prepustiti terensku inicijativu i usredsrediti se na odbranu svog gola.

Trebalo je “crno-belima” nekih petnaestak minuta igre pa da napipaju pukotinu u odbrani kragujevačkog tima. Iskusni Natho je teledirigovanim pasom uposlio Dijabatea, koji je iz izgledne situacije šutirao preko gola. Brzonogi fudbaler sa Malija našao se u prilici i dva minuta kasnije, ali je ovoga tukao iz znatno teže pozicije.

Lukav pokušaj Natha iz prekida sa skoro trideset metara nije iznenadio golmana Radničkog 1923 Stojana Lekovića, koji je ostao pribran u ovoj situaciji.

Nakon par solidnih prilika za goste iz Beograda, usledio je period dominacije domaćina, koji je potrajao sve do same završnice prvog poluvremena. U razdoblju od nekih desetak minuta, “crveni” su stvorili nekoliko izglednih šansi pred golom beogradskog tima, koje nisu uspeli da materijalizuju.

Prvo se Milutin Vidosavljević našao “oči u oči” sa golmanom Partizana Popovićem nakon idealnog proigravanja od strane Nemanje Tomića, ali je u želji da prebaci loptu na jaču levu nogu dao dovoljno vremena defanzivcima Partizana da intervenišu.

Pet minuta kasnije mladi Miličić je vešto prevario Traorea, a zatim prosledio loptu do Jovanovića, čiji je udarac u poslednjem trenutku uspeo da izblokira Andrade. Usledio je pokušaj Ivanovića posle kornera glavom, a zatim i odlična šansa za Stoiljkovića, koju je osujetio čuvar mreže “crno-belih” Popović.

Poslednju priliku pred odlazak na pauzu imao je Miloš Vidović, koji je posle kornera tukao glavom, ali van okvira gola.

Zbog igre koju su prikazali u prvih 45 minuta susreta, fudbaleri Radničkog 1923 su na petnaestominutnu pauzu ispraćeni aplauzima svojih simpatizera, koji su bili i više nego zadovoljni igrom i zalaganjem “crvenih” u ovom periodu igre.

U nastavku je ritam utakmice značajno opao, pa se na prvu ozbiljniju šansu u drugom poluvremenu čekalo sve do 79. minuta, kada je Stoiljković pokušao da pošalje povratnu loptu na drugu stativu ka Maksimoviću, ali su golman Partizana Popović i štoper Saničanin osujetili nameru brzonogog fudbalera Radničkog 1923.

Na drugoj strani, Baždar je u 81. minutu uputio prilično jak i nezgodan udarac sa nekih osamnaest metara, ali je Leković dobro intervenisao i izbacio loptu u korner. Golman Radničkog 1923 istakao se i u 87. minutu, kada je zaustavio snažan udarac Meniga posle duplog pasa sa Nathom.

Dolazimo tako i do trenutka koji je odlučio pitanje pobednika današnjeg susreta. U toku je bio 88. minut utakmice, kada je posle udarca iz ugla za “crno-bele” Siniša Saničanin zahvatio loptu glavom, Leković je uspeo da zaustavi pokušaj štopera Partizana, ali se na njegovu nesreću tu našao iskusni Izraelac Natho da ovaj odbitak sprovede u mrežu.

Ogroman šok i neverica na licima igrača i navijača Radničkog 1923 u tim trenucima, a na drugoj strani velika radost za “crno-bele”, koji su, baš kao i na gostovanju novosadskoj Mladosti pre dve sedmice, uspeli da u foto-finišu dođu do sva tri boda.

Šumadinci su tako upisali svoj treći poraz u ovoj sezoni, drugi na domaćem terenu, ostavši tako na cifri od devet osvojenih bodova.

Vremena za očajavanje nema. “Crvene” već u sredu očekuje teško gostovanje ekipi TSC-a u Bačkoj Topoli, u utakmici vanrednog, 9. kola Mocart Bet Superlige Srbije, tako da je neophodno da izabranici trenera Joksimovića što pre podignu glave, zaborave na ovaj nesrećan poraz i usmere svu svoju energiju ka narednim takmičarskim izazovima.

RADNIČKI 1923 – PARTIZAN 0:1 (0:0)