Kostić predvodio Ajntraht do titule u Ligi Evrope

U velikom finalu Lige Evrope, koje je odigrano sinoć u Sevilji, nemački Ajntraht je posle boljeg izvođenja jedanaesteraca uspeo da savlada škotski Glazgov Rendžers sa 5:4 (posle 120 minuta igre rezultat je bio 1:1), čime je prekinuo 42 godine dug niz bez osvojenog evropskog trofeja. Ogroman doprinos ovom uspehu nemačkog tima dao je kragujevački fudbaler i reprezentativac Srbije Filip Kostić, koji je i u samom finalu imao istaknutu ulogu, s obzirom da je asistirao Boreu kog izjednačujućeg pogotka, da bi potom bio precizan u penal seriji.

Iako je ekipa Ajntrahta bila bolji rival u većem delu meča, Škoti su prvi došli do prednosti pogotkom Ariba u 57. minutu. Ipak, dvanaest minuta kasnije Kostić je uputio lukav centaršut sa leve strane na ivicu peterca, koji je njegov saigrač Bore uspeo da pretvori u izjednačenje.

S obzirom da je ovaj rezultat ostao na snazi nakon 90 minuta igre, ušlo se u produžetke, koji takođe nisu doneli promenu rezultata, pa se tako došlo do penal serije, u kojoj su fudbaleri nemačkog tima bili precizniji i koncentrisaniji, tako da su na kraju sasvim zasluženo prigrlili trofej.

Koliki je Kostićev udeo u osvajanju ovog trofeja najbolje govori podatak da je na 12 evropskih nastupa zabeležio čak 6 asistencija, što ga čini najuspešnijim igračem Lige Evrope kada je reč o ovom statističkom parametru. Takođe, tri puta je uspeo da se upiše u strelce, pri čemu su njegova dva pogotka u susretu sa španskom Barselonom donela ekipi Ajntrahta plasman u polufinale Lige Evrope.