Kombinovani sastav Radničkog 1923 nadigrao Užičane

U prvoj od dve poslednje provere pred početak prolećnog dela prvenstva, fudbaleri Radničkog 1923 danas su na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača” pobedili užičku Slobodu sa 3:0 (1:0).

Šef stručnog štaba Kragujevčana Zoran Milinković odlučio je da malo “izmiksuje” sastav, kako bi sačuvao glavninu snaga za sutrašnju “generalku” protiv Timoka iz Zaječara. I u tako kombinovanom sastavu Radnički 1923 se pokazao kao znatno bolji rival u odnosu na srpskoligaša iz Užica.

Pobedu kragujevačkog superligaša najavio je Borisav Burmaz, koji je u 12. minutu kaznio neodlučnost golmana Slobode Vukašinovića. Imao je mladi napadač još nekoliko prilika da do odlaska na odmor uveća svoj golgeterski saldo na ovoj utakmici, ali mu je nedostajalo preciznosti u završnici.

Vredi istaći i dobru solo akciju Veljka Trifunovića iz 21. minuta, kada se posle bega po levoj strani našao “oči u oči” sa golmanom Slobode Vukašinovićem, ali nije uspeo da ga savlada.

Na drugoj strani, Užičani su najbliži pogotku bili u 25. minutu. Đorđilović je neometan šutirao iskosa sa leve strane, a Lazar Raičević sjajnom intervencijom sprečio rezultatsko poravnanje.

Drugo poluvreme donelo je još dve lopte u mreži srpskoligaša iz Užica. Prvo je Ristović u 57. minutu na efektan način, razornim udarcem iskosa sa desne strane, duplirao prednost kragujevačkog tima, da bi pobedu Šumadinaca “overio” brzonogi Maksimović posle munjevitog kontranapada desetak minuta kasnije.

Poslednju proveru pred početak prolećnog dela prvenstva fudbaleri Radničkog 1923 imaće sutra od 13 časova na glavnom terenu stadiona “Čika Dača” protiv Timoka iz Zaječara.

RADNIČKI 1923 – SLOBODA (U) 3:0 (1:0)

Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”.
Sudija:
Pavle Ilić (Kragujevac).
Strelci: Burmaz u 12, Ristović u 57. i Maksimović u 67. minutu za Radnički 1923.

RADNIČKI 1923: Raičević, Janković, Pecelj, Milanović, Lakićević, U. Vidović, M. Vidović, S. Kovačević, Ristović, Trifunović, Burmaz. Igrali su još: Spasojević, Milikić, Gvozdenović, Petrović i Maksimović.

SLOBODA (U): Vučašinović, Milovanović, Miličić, Glišović, Krsmanović, Stanić, Đorđilović, Ivanović, Tomić, Janković, Gajić. Igrali su još: Đoković, Veselinović, Šušnjar, Lučić, Katić, Marković i Milekić.