Kolonija osvojila bodove za povratak u Prvu gradsku ligu (FOTO)

U 20. kolu Druge gradske lige, fudbaleri Kolonije su u susretu sa Maršićem, posle prekida u 72. minutu kod rezultata 2:0, „uknjižili“ važne bodove i dva kola pre završetka sezone kao drugoplasirani tim na tabeli imaju šansu za prelazak u viši rang.

Fudbaleri Kolonije povećali šanse za povratak u Prvu gradsku ligu

Susret ove dve najbolje plasirane ekipe na izvanrednom terenu u Staroj radničkoj koloniji očekivao se kao derbi kola, ali je najmanje ličio na to. Malobrojni gledaoci, od kojih je jednom pozlilo, pa je morala da interveniše i Hitna pomoć, videli su samo dva pogotka domaćeg tima, koji je više želeo pobedu i to ostvario.

Naime, ekipa Maršića, koju vodi trener sa licencom i poznati bivši kragujevački fudbaler Saša Stojanov, već ranije je obezbedila prvo mesto i plasman u Prvu gradsku ligu, jer je na susret sa Kolonijom došla sa prednošću od 12 bodova, ali i sa samo osam igrača! Treba reći da je i klupa za rezervne igrače Kolonije bila prazna, pa je i to još jedan podatak koji je obeležio ovaj susret.

Igrači Maršića i Kolonije pre početka prekinutog derbija

Iako brojčano slabiji, gosti iz Maršića dobro su počeli utakmicu i sportski se borili, a odbrana, na čelu sa golmanom Danijelom Tomaševićem, dvadesetak minuta je odolevala napadima Kolonije. U 15. minutu golman Maršića odbranio je odličan udarac Miloša Markovića pod prečku, a tri minuta kasnije nogom je sprečio šut Vladimira Mijanovića sa ivice peterca.

Posle akcije preko desne strane u 20.  minutu, Kolonija je ipak došla u vođstvo pogotkom Mijanovića, koji se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju.

Vladimir Mijanović postigao je prvi pogodak za Koloniju

U 25. minutu zabeležili smo neobičnu scenu pored terena, gde je delegat utakmice Ivica Magdić, inače doktor rukovodilac u Dispanzeru za žene, bio prinuđen da interveniše. Tom prilikom pored terena pozlilo je jednom gledaocu i on je kao zdravstveni radnik ukazao prvu pomoć, „pacijent“ je ubačen u jedan automobil, a brzo je stigla i Hitna pomoć.

U 30. minutu Darko Rmuš je propustio šansu da duplira vođstvo domaćina. Na drugoj strani u istom minutu prvi ozbiljniji udarac na gol uputio je Vladimir Vukojičić, ali je za malo bio neprecizan i njegov šut završio je preko prečke. Treba reći da gosti nisu imali ni sreće, jer je u 38. minutu, posle udarca Filipa Bajovića, izjednačenje sprečila stativa.

U drugom poluvremenu ekipa Kolonije nastavila je napade na gol gostiju, kojima je ponestajalo snage, i za dva minuta propustili je tri prilike da uveća vođstvo. U 60. minutu domaći tim postigao je i drugi pogodak, a strelac je iz blizine bio Petar Stefanović.

Igrači Kolonije nadmoćniju igru na utakmici krunisali su sa dva pogotka

Dva minuta kasnije, zbog povrede teren je napustio Bajović, ali je i u tako oslabljenom sastavu Maršić nastavio igru i u 65. minutu Marko Tošović je dobro šutirao, ali nije iznenadio do tada nezaposlenog golmana Kolonije Tomaševića.

Kada je teren napustio i kapiten Vladimir Vukojičić u 65. minutu, zbog navodne premorenosti, a zamene nije bilo, sudiji Dačoviću nije preostalo ništa drugo nego da sačeka pet minuta, kako propisi nalažu, i u 72. minutu prekine utakmicu, jer su gosti ostali sa nedovoljnim brojem igrača na terenu. Tako je neslavno završen „derbi“, izuzetno važan za Koloniju, koja može da odahne, jer su joj ostala još dva lakša susreta da odigra do kraja sezone, dok će duel sa Maršićem najverovatnije biti registrovan službenim rezultatom.

Sudija Marko Dačović (desno) primenio je pravila igre i prekinuo „derbi“

– Osvojili smo važne bodove u trci za drugo mesto i plasman u Prvu gradsku ligu. Odlično smo odigrali i u prethodnom kolu sa Zastavom na Bubnju, gde smo pobedili sa 5:1. Ovom utakmicom, bez obzira što je završena prekidom, ali ne našom krivicom, načinili smo još jedan korak ka povratku u Prvu gradsku ligu, iz koje smo prošle godine izbačeni oduzimanjem bodova zbog nastupa nekih igrača, našom nemotrenošću, sa žutim kartonima. Ostalo nam je da odigramo još sa Seljakom u Cvetojvcu i kod nas sa Slogom iz Lužnica i očekujemo da uspešno privedemo ovu sezonu kraju – rakao je za KG sport.info Radenko Raja Vukašinović, predsednik i „alfa i omega“ Kolonije.

KOLONIJA – MARŠIĆ 2:0 (1:0) – prekid u 72. minutu

Igralište: FK Kolonija.
Gledalaca: 30.
Sudija: Marko Dačović.
Pomoćnici: Darko Petrović, Petar Arsenijević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Mijanović u 20. i Stefanović u 60. minutu

KOLONIJA: Jovanović, Lazarević, Maksimović, Ristović, Cvetanović, Marković, Vukašinović, Rmuš, Vranić, Mijanović, Stefanović.

MARŠIĆ: Tomašević, Pušonjić, Tošović, Bajović, Aksentijević, Vukojičić, Vujičić, Milanović.

U ostalim susretima 20. kola Druge gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Košutnjak – Zastava 1:2, Vinogradi DB – Žeželj 3:0, Bratstvo – Seljak (C) 6:0, Ćava – Sloga (L) 3:0, a slobodna u ovom kolu bila je ekipa Divostina.

U vođstvu je Maršić sa 46 bodova, druga je Kolonija sa 37, a na trećem mestu Vinogradi DB sa bodom manje.

Borba za viši rang vodi se i u Trećoj gradskoj ligi između Dobrače, koja je danas pobedila Kremenac sa 2:1 i Azbesta, koji je poražen od Hajduka u Jovanovcu sa 1:2, te sada zaostaje tri boda.

U Prvoj gradskoj ligi pitanje prvaka rešeno je u prethodnom kolu i Korićani su, i pored današnjeg poraza u Krčmarima, ostali na prvom mestu sa devet bodova, a trka se nastavlja za drugo mesto i učešće u baražu za viši rang.

U 30. kolu postignuti su sledeći rezultati: Šumadinac KG – Korićani 4:3, Sloga (D) – Jadran 4:0, Mladost (P) – Erdoglija 2:3, Jedinstvo – Borac (D) 2:1, Kutlovo – Sloboda 2:1, 21.oktobar – Slavija 3:1, Šumadija 1934 – Budućnost 2:4, Bagremar – Srbija 1:3. Slobodna u ovom kolu bila je Pobeda.

Na čelu tabele su Korićani sa 64 boda, devet više od drugoplasirane Budućnosti iz Resnika, tako da je Korićancima u zadnja tri kola potreban samo bod da i teretski potvrdi prvo mesto i plasman u zonu.

U narednom kolu Korićani dočekuju Pobedu iz Beloševca, a u ostalim susretima sastaju se: Erdoglija 1931 – Bagremar, Srbija – Šumadija 1934, Budućnost – 21.oktobar, Slavija – Kutlovo, Sloboda (G) – Jedinstvo, Borac (D) – Sloga (D) i Jadran – Šumadinac KG.