Kišovito na startu, sunčano na kraju – nova pobeda fudbalera Radničkog! (FOTO i VIDEO)

Fudbaleri Radničkog posle uspeha na gostovanju Metalcu načinili su još jedan veliki korak ka Evropi, savladavši Novi Pazar na Čika Dači rezultatom 3:1 (1:0).

Oko 5000 gledalaca po promenljivom vremenu imali su priliku da vide isto takvo izdanje domaćih fudbalera, sa par odličnih perioda lepe i tečne igre, ali je veći deo meča igra Kragujevčana bila nepovezana sa puno grešaka i netačnih dodavanja. Možda je na takvu igru uticala i činjenica da u domaćem timu nije bilo standardnih veznih igrača Nedovića i Kostića, ali je isto tako i Novi Pazar bio oslabljen neigranjem par prvotimaca.

Početak meča je obeležio prolećni pljusak, pošto kiša ovaj put nije zaobišla Kragujevac. Na terenu se bukvalno ništa nije dešavalo, vodila se borba na sredini terena, a jalovu terensku inicijativu imao je Radnički. Tek u 20. minutu jedna od ekipa uputila je šut u okvir gola. To je bio Novi Pazar, a pokušao je kapiten Vušljanin sa 25 metara udaljenosti iz slobodnog udarca. Iako je udarac bio jako lepo plasiran nedostajalo mu je snage, tako da je Čančarević bez većih problema intervenisao. Prvu šansu Radnički je imao takođe iz prekida, 5 minuta kasnije. Slobodan udarac blizu centra igrališta izveo je Pavlović i poslao jednu dubinsku loptu u šesnaesterac gostiju. Tintor, koji je dominirao visinom i na ovom meču, uspeo je glavom da uputi dobar udarac ka golu Pazara. Golman Bajić krajnjim naporom uspeva da izboksuje loptu, ali je na nju natrčao Spalević, i postigao gol koji je poništen zbog ofsajda. Sledeću dobru akciju Radnički je napravio preko junaka prošlog meča Vukašinovića, koji je lepo centrirao, i našao Spalevića koji je bio najviši u skoku u šesnaestercu gostiju. Ipak, njegov šut je išao pravo u golmana Bajića, pa je ovaj lako uhvatio loptu.

Što se poluvreme više primicalo kraju, pritisak na gol Pazara postajao je sve jači. U 42. minutu Pavlović je lepo iskoristio slobodan prostor po lepoj strani, i pronašao Obrovca koji je utrčavao u šesnaesterac gostiju. Bek Pazara Arifović je pokušao da ga spreči, ušao mu u putanju pri čemu su se sudarili i završili na zemlji, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Spalević i Radnički je na odmor otišao sa golom prednosti.

Odmah na startu drugog poluvremena Radnički je želeo da postigne još jedan gol, i tako obezbedi trijumf. Nizali su se opasni napadi po gol Pazara, a prvi u nizu je bio već u 46. minutu, kada je Nenadić probio po levoj strani, i centrirao. Na loptu je naleteo Vukašinović, i iz prve opalio, ali je lopta prozujala pored leve stative Bajićevog gola, a napadač Kragujevčana je bio nagrađen velikim aplauzom publike za ovaj fantastičan volej.

U 49. minutu nova opasna akcija Kragujevčana. Petrović je odlično povukao po levoj strani, sačekao da Spalević utrči iza leđa odbrani Pazara, i u pravom trenutku ga uposlio. Nije bilo ofsajda, a Spalević je izašao sam pred golmana Bajića. Iz najizglednije moguće pozicije, i sa jako puno vremena za biranje gde da uputi loptu, kapiten Kragujevčana kao da je i previše razmisljao, i poslao loptu pored leve stative. Posle 2 minuta nova akcija Radničkog, velika gužva u šesnaestercu, lopta je nekako došla do Obrovca koji je sa nekih 5 metara šutirao, ali njegov udarac uspeo je da izblokira Bulatović.

Posle ovih velikih propuštenih prilika po nekom nepisanom fudbalskom pravilu najčešće sledi kazna. I igrači Pazara su bukvalno kaznili jednu veliku neopreznost bivšeg reprezentativca Mutavdžića, koji se poigravao na sredini terena. Brzonogi Vusljanin je prošao po levoj strani, uputio centaršut, Bogunović je prihvatio loptu, namestio na svoju jaču levu nogu, i sa 15-ak metara od gola Čančarevića iskusno plasirao loptu tik uz desnu stativu gola i poravnao rezultat. Iako je onaj pljusak sa početka meča odavno stao, to je bio novi hladan tuš za domaće navijače.

Posle izjednačujućeg gola fudbaleri Radničkog nisu uspevali da povežu svoje redove, a to su koristili Pazarci i napadali, pokušavajući da potpuno preokrenu rezultat. U 68. minutu sa slične pozicije ponovo je pokušao Bogunović, ali je ovaj put njegov udarac završio preko gola. U 73. minutu još jedan napad Pazara, i kao i u prvom poluvremenu na suprotnoj strani, poništen gol iz ofsajda, iz vrlo slične situacije kao u prvom poluvremenu.

Kao da je taj poništen gol ponovo dao nadu Kragujevčanima da mogu do sva tri boda, pa su oni do kraja meča krenuli da napadaju sa mnogo više želje, i to im se i isplatilo.

U 82. minutu Lepović je izveo skraćeni korner sa desne strane, ponovo je Tintor bio dominantan u skoku i pogodio je stativu. Pazarci su otklonili opasnost ali samo za trenutak, pošto je Petrović vratio loptu u šesnaesterac. Stvorila se još veća gužva, pokušao je Milošković, a lopta se odbila do Spalevića koji je bio na pravom mestu, i bukvalno je ugurao u mrežu. Samo tri minuta kasnije rezervista Varjačić, koji je uneo mnogo svežine u napad Radničkog, prolazi po desnoj strani, centrira, a neizbežni Spalević šutira, ali ipak samo u spoljni deo mreže.

Novi Pazar je u poslednjih par minuta išao na sve ili ništa, ostavili su mnogo prostora za kontru Radničkog, i bili još jednom matirani. U poslednjem minutu regularnog toka kontru 3 na 1 je pokušao da reši Spalević. Ipak, njegovo dodavanje prema Miloškoviću je pročitao Tutorić koji je ostao poslednji čovek odbrane Pazara, ali se lopta od njega na čudan način odbila, prevarila Bajića, i tako je Radnički na kraju došao do dosta ubedljive pobede.

Posle debakla Vojvodine u Subotici od Spartaka rezultatom 5:1, Radnički je sada treći na tabeli sa tri boda više od  četvrtoplasiranih Novosađana. Ipak, i Jagodina je slavila na gostovanju u Borči, tako da borba za Evropu postaje sve interesantnija.

Stadion: “Čika Dača“.
Gledalaca: 5000.
Sudija: Simović Novak (Lovćenac).
Pomoćnici: Milan Milovanović (Smederevo), Davidović Petar (Čačak).
Žuti kartoni: Varjačić, I.Petrović, Kosorić, Obrovac, Spalević (Radnički 1923), Arifović, Bulatović (Novi Pazar).

FK RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Nenadić, Tintor, Kosorić, Obrovac (od 59′ Varjačić), Petrović, Mutavdžić (od 75′ Lepović), Milošković, Vukašinović (od 63′ Živadinović), Spalević.

NOVI PAZAR: Bajić, Babić, Vusljanin, Stojanović, Bogunović, Đalac (od 55′ Ademović), Kecap, Arifović, Hadžibulić (od 86′ Dudić), Tutorić, Bulatović.