Katastrofa Radničkog na Novom Beogradu

Težak poraz pretrpeli su vaterpolisti Radničkog na gostovanju braniocu titule i najvećem favoritu za osvajanje ovogodišnjeg prvenstva, ekipi Novog Beograda, u utakmici 2. kola grupe za plasman od 1. do 6. mesta u Super ligi Srbije – 5:16 (1:6, 1:4, 1:2, 2:4).

Nekadašnji derbi dva velika rivala večeras je nalikovao na igru mačke i miša, u kojoj su Stevanovićevi izabranici konstantno bili u podređenom položaju naspram raspoloženog domaćina, koji je još jednim ubedljivim trijumfom u svom bazenu potvrdio šampionske ambicije.

Kragujevčani su dobro počeli meč i poveli već u prvom napadu pogotkom Kristijana Šulca, ali je domaćin silovito uzvratio u nastavku i rafalom od šest uzastopnih pogotka prvi kvartal okončao sa ubedljivim vođstvom (6:1). Dva promešena peterca u narednoj četvrtini skupo su koštala Stevanovićeve izabranike i u značajnoj meri doprinela još dubljoj rezultatskoj dubiozi na isteku ove deonice (2:10).

Preostale dve četvrtine predstavljale su čistu formalnost za domaćina, ali i dodatnu agoniju za goste, koji su utakmicu završili sa dvocifrenim zaostatkom.

Najraspoloženiji u pobedničkom sastavu bio je grčki reprezentativac Dimitrios Skumpakis sa četiri gola, a pratili su ga sunarodnik Angelos Vlahopulos i Filip Filipović sa po tri. Kod Radničkog je prednjačio Kristijan Šulc sa dva gola, a po jednom su se u listu strelaca upisivali Sandro Adeišvili, Valiko Dadvani i Lazar VIćković.

Posle dva vezana gostovanja, Kragujevčane u narednom kolu, koje je na programu 21. marta, očekuje ovogodišnja premijera pred domaćom publikom protiv beogradskog Partizana.