Još jedna uspešna provera za lidera Prve lige Srbije

Još jednu pobedu upisali su fudbaleri Radničkog 1923 u okviru zimskih priprema. “Crveni” su u šestoj kontrolnoj utakmici bili uspešniji od nekadašnjeg superligaša, ekipe OFK Beograda, rezultatom 3:0 (1:0).

Očekivano, lider Prve lige Srbije uspeo je da nadigra popularne “romantičare”, koji su, uprkos porazu, ostavili sasvim solidan utisak na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača”.

“Crveni” su do početne prednosti došli u 15. minutu pogotkom Aleksandra Varjačića iz kaznenog udarca sa jedanaest metara, kome je prethodio prekršaj načinjen od strane Vojislava Nedeljkovića.

U 30. minutu dobru akciju Vićentijevića po levoj strani nije uspeo da kruniše novajlija Zukanović, koji je šutirao pravo u gostujućeg čuvara mreže.

Beležimo potom i prvi udarac gostiju u okvir gola Kragujevčana, koji je uputio Kilibarda, ali je dobro intervenisao mladi Lukić.

Poslednju šansu u prvom delu susreta imao je Ristović, ali je golman Jeftić pravovremenim istrčavanjem sprečio mladog fudbalera Radničkog 1923 da se upiše u listu strelaca.

Drugo poluvreme otpočelo je šansom za Đorđa Maksimovića, koji je sa pet metara prebacio gol, da bi u 60. minutu Nemanja Tomić posle lob udarca sa leve strane uzdrmao prečku gola Beograđana.

Nekadašnji reprezentativac Srbije bio je precizniji pet minuta kasnije, kada je pravim “projektilom” sa distance “pocepao” mrežu i duplirao vođstvo domaćeg tima.

Konačan rezultat ove dinamične utakmice postavljen je u 76. minutu. Uroš Aleksijević je kao “na tacni” poslužio Uroša Vidovića, kome nije bilo teško da loptu smesti u praznu mrežu.

Poslednju proveru pred početak prolećnog dela sezone, fudbaleri kragujevačkog prvoligaša imaće u subotu od 13 časova, kada će na glavnom terenu stadiona “Čika Dača” odmeriti snage sa ekipom Teleoptika.

RADNIČKI 1923 – OFK BEOGRAD 3:0 (1:0)

Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”

Sudija: Filip Petronijević (Kragujevac)
Strelci: Varjačić u 15. minutu (jedanaesterac), Tomić u 65. i U. Vidović u 76. minutu.

RADNIČKI 1923: Lukić, Varjačić, Vićentijević, Petrović, Milikić, Ćirović, Ristović, Avram, Maksimović, Ilić, Zukanović. Igrali su još: Stepanović, Filipović, M. Vidović, Aleksijević, Tomić, Nikodijević, Rađen, U. Vidović, Todorović i Simović.

OFK BEOGRAD: Jevtić, Janković, Ratković, Palurović, Jaćimović, Jeftić, Vo. Nedeljković, Krstić, Vulević, Kilibarda, Popović. Igrali su još: Milić, Marić, Damjanović, Milicanović, Mitrović, Kurteši, Petković, Helajzen i Vl. Nedeljković.