Jagodinci šokirali „Đavolčiće“ u nadoknadi vremena

omladinci-radnickog

Omladinci Radničkog 1923 doživeli su četvrti poraz u nizu, pošto su u 7. kolu Omladinske lige Srbije poraženi na “Čika Dači“ od Jagodine sa 1:2 (0:1). Šokantnim golom na kraju utakmice Jagodina je došla do tri boda.

Jagodinci su poveli u 36. minutu nakon slobodnog udarca Jankovića sa oko 20 metara po sredini gola, kada je golman Najdanović gotovo uhvaćenu loptu ispustio iz ruku.

Domaći su uspeli da poravnjaju rezultat u 74. minutu preko rezerviste Stefana Nikolića, koji se najbolje snašao u gužvi pred golom Jagodine. Ipak, u sudijskoj nadoknadi, na samom kraju meča, rezervista Petrović donosi gostima veliku pobedu.

Treba istaći i da je u 29. minutu golman Najdanović odbranio jedanaeasterac Vujoševiću.

Kragujevčani su sada jedanaesti sa svega sedam osvojenih bodova. Narednog vikenda, u 8. kolu Omladinske lige Srbije, Radnički će ponovo biti domaćin, ovoga puta ekipi Čukaričkog, kada se očekuje da izabranici trenera Milana Živkovića prekinu neugodnu seriju.

Radnički 1923 – Jagodina 1:2 (0:1)

Stadion: “Čika Dača“
Sudija: Đorđe Petrović (Čačak)
Pomoćnici: Dušan Jakovljević i Pavle Piper (obojica iz Čačka)
Žuti kartoni: Najdanović (Radnički 1923), Njeguričić (Jagodina)
Strelci: 0:1 Janković 36, 1:1 S. Nikolić 74, 1:2 Petrović u 90. minutu.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Obradović (Gavrilović), D. Nikolić, Trajković (Milovanović), Spasojević, Milutinović (Vasojević), A. Gavrović (Perović), Urošević, Arsenijević, Lukić (S. Nikolić), P. Gavrović (Drobnjak).

JAGODINA: Bjelica, Marčetić (Živić), Vojinović, Gajić (Panić), Todorović, Kicoranović (Đekić), Vučetić (Milošević), Njeguričić, Vujošević (Petrović), Janković, Soldatović (Mitaković). Trener: Dragan Đurđević.

Igrač utakmice: Marko Janković (Jagodina)