Izuzetno važna pobeda Sušice protiv Požežana (FOTO)

U vanrednom šestom kolu Srpske lige „Zapad“, igrači Sušice danas su vezali drugu pobedu za četiri dana, napravili veliki skok na tabeli i najavili napad na sam vrh tabele, koji sada drže Borac iz Čačka i Sloga 33 iz Petrovca na Mlavi.

Fudbaleri Sušice današnjom pobedom protiv Sloge iz Požege stigli do treće pozicije na
tabeli

U jednoj od najboljih partija pred svojim navijačima, koji su dobro popunili tribine, izabranici trenera Miroslava Stakića zasluženo su savladali veoma dobru i borbenu ekipu Sloge iz Požege, koju predvodi kapiten i superligaški igrač Veljko Plazinić, jedan od najboljih na terenu, ali i tragičar, jer je autogolom savladao svog golmana.

Posle pobede na gostovanju u Bogatiću u subotu, fudbaleri Sušice danas su uspeli da osvoje bodove i protiv odlične ekipe iz Požege, pa su sa devetog mesta skočili na treću poziciju srpskoligaške tabele, što predstavlja veliki uspeh u jakoj konkurenciji. To je ostvareno maksimalnim zalaganjem igrača u plavim dresovima u toku cele utakmice, uz veliku podršku sa tribina.

U prvom poluvremenu obe ekipe imale su šanse da dođu do rezultatske prednosti, ali su sva tri pogotka postignuta u drugom delu susreta. Sušičani su od početka krenuli sa ofanzivnom igrom u želji da što pre steknu vođstvo. Najbolji strelac domaćeg tima Nenad Đurđević prvi je mogao da se upiše u listu strelaca u osmom minutu, kada je Predrag Peđa Živadinović izbacio loptu na levu stranu do napadača Sušice, kome je golman pošao u susret i sprečio pogodak.

Na drugoj strani „zicer“ je propustio Plazinić u 30. minutu. Posle centaršuta sa desne strane, na drugoj stativi sa ivice peterca kapiten Požežana je glavom šutirao u golmana  Đorđa Bulatovića.

U poslednjem minutu pred odlazak na odmor Đorđe Jovanović je izveo slobodan udarac, a korpulentni Željko Tasić je nespretno loptu umesto u mrežu glavom poslao pored gola.

Ekipa Sloge iz Požege dugo je odlovela napadima Sušičana, ali se vratila kući bez
bodova

Od početka drugog poluvremena trener Sušice Stakić u igru je uveo ofanzivnog beka Filipa Đurovića, pojačanje iz Radničkog 1923, umesto mladog Matije Stojanovića, i to se osetilo u igri domaćeg tima. Ubrzane su akcije preko leve strane i malo je nedostajalo da Sušičani brzo dođu u vođstvo.

U 48. minutu Vladimir Bata Božović pokušao je glavom da u mrežu sprovede centaršut Đurovića sa leve strane, ali se isprečio golman gostiju Petar Glintić i kratko odbio loptu, koja je pored Živadinovića završila u korneru.

Dva minuta kasnije na drugoj strani Marko Kilibarda je pokušao da dovede Slogu u vođstvo, ali je njegov udarac glavom završio u rukama golmana Bulatovića. Golman domaćina istakao se sigurnom odbranom i u 63. minutu, kada je sa glave Kilibardi skinuo loptu i zaštitio svoju mrežu.

Vodeći pogodak za Sušicu u 65. minutu postigao je Đurđević, ali zasluge za ovaj gol pripadaju i mladom beku Strahinji Obradoviću, koji je napravio „slalom“ kroz odbranu Požežana, ali je oboren u kaznenom prostoru Sloge. Siguran sa jedanaest metara bio je Đurđević, koji je svojim sedmim pogotkom u ovoj sezoni doveo Sušicu u vođstvo i dobio aplauze sa tribina i čestitke svojih saigrača.

Nenad Đurđević postigao je vodeći pogodak za Sušicu sa bele tačke

Samo četiri minuta kasnije čvrsta odbrana Požežana, koja se ubraja među najbolje u ligi, i drugi put je kapitulirala. Sa leve strane oštro je šutirao Filip Đurović, a u buketu igrača pred svojim golom nespretno je intervenisao kapiten gostiju Plazinić i umesto u korner, loptu je skrenuo u svoju mrežu, čime je pomogao Sušičanima da dupliraju prednost na 2:0.

Međutim, gosti se nisu predavali i uz bodrenje svog trenera Dragiše Žunića krenuli su još ofanzivnije prema golu Bulatovića, pa je odbrana Sušice bila na velikom ispitu. U 72. minutu napadač Sloge Željko Tasić je iz prekida sa 25 metara uputio pravu „bombu“, ali je rezervni golman Sušice Bulatović, koji je uskočio u prvu postavu na utakmici u Bogatiću posle „petice“ Raičevića protiv Loznice, još jednom bio siguran.

U 77. minutu Đurović je bio u prilici da se upiše u strelce, ali je sa desetak metara loptu poslao tik pored stative. Dva minuta kasnije „revanširao“ se jedan od najiskusnijih u ekipi gostiju Plazinić, koji je sa pet-šest metara loptu poslao preko gola.

Filip Đurović ubrzao napad i zaslužan za drugi pogodak, a mogao je i sam da se upiše i u listu strelaca

U finišu utakmice Sloga je povećala pritisak na gol domaćina u želji da postigne gol. Štoper Bojan Gajić je nabačenu loptu sa leve strane na drugoj stativi iz blizine poslao pored gola. Na isti način zavštena je akcija gostiju i u 88. minutu, kada je rezervista Stefan Golubović sa desetak metara iz povoljne situacije šutirao pored stative.

Ipak, mreža Sušičana zatresla se u devedestom minutu. Iz slobodnog udarca sa oko osamnaest metara precizno je šutirao Radoslav Vlašić i pogodio levi gornji ugao golamana Bulatovića, smanjivši tako vođstvo Sušičana na 2:1.

Ovaj pogodak dao je nadu gostima da u sudijskoj nadoknadi vremena od četiri minuta mogu da urade nešto više i iz Kragujevca odu neporaženi, ali nisu uspeli. Domaća odbrana je izdržala pritisak i kada je sudija označio kraj utakmice gledaoci su toplo pozdravili četvrtu pobedu kragujevačkog srpskoligaša u ovoj sezoni. Svi igrači Sušice krenuli su prema navijačima na južnoj tribini da sa njima podele radost i dobiju čestitke za borbenost i zalaganje.

Igrači Sušice i navijači na kraju su zajednički podelili radost četvrte pobede u ovoj
sezoni

Trener Miroslav Stakić imao je puno razloga da bude zadovoljan, kako rezultatom, tako i igrom svojih pulena .

Bila je ovo vrlo teška utakmica i važna pobeda protiv veoma čvrste ekipe Sloge. Čestitam mojim momcima na vrhunski odigranoj utakmici, taktički, fizički i u svakom pogledu. Ponavljam, vrlo zaslužena i važna pobeda pred naredna dva uzastopna gostovanja u Kraljevu i Valjevu –  kratko je za KG sport.info prokomentarisao strateg Sušice.

SUŠICA – SLOGA (P) 2:1 (0:0)

Stadion: U Sušici
Gledalaca: 400.
Sudija: Miloš Đorđević (Beograd).
Pomoćnici: Dragan Bogićević, Miloš Miškeljin (obojica iz Beograda).
Strelci: Đurđević u 65. iz jedanaesterca i Plazinić (autogol) u 69. minutu za Sušicu, a Vlašić u 90. minutu za Slogu.
Žuti kartoni: Jovović, Stojanović, Ljubisavljević (Sušica), Vlašić, Tasić (Sloga).

SUŠICA: Bulatović, Obradović (od 58. S. Božović), Baroš, Jovović, Nedović, Đurđević, Stojanović  (od 46. F. Đurović), Cvijović, Đukić, Živadinović (od 90. Ljubisavljević), V. Božović.

SLOGA: Glintić, Kolarević (od 58. Stanić), Filipović, Jovanović (od 82. Golubović), Gajić, Plazinić, Kilibarda (od 72. Stevanović), Glišić, Vlašić, Kalajanović, Tasić.

Dve vodeće ekipe, Borac 1926 iz Čačaka i Sloga 33 iz Petrovca na Mlavi, zabaležile su pobede. Čačani su savladali Mokru goru sa 4:0, a Petrovčani Jedinstvo (Ub) sa 1:0.

U ostalim susretima šestog, vanrednog kola Srpske lige „Zapad“ danas su postignuti sledeći rezultati: Budućnost Krušik – Sloga (KV) 2:0, Trepča – Mačva 1929 (B) 1:2, Jošanica – Loznica 1:0, Mladi radnik – RK 1:0, Proleter Mihajlovac –Takovo 0:1, Šumadija (A) – Tutin 1:3.

Borac i Sloga 33 su u vrhu tabele sa po 15 bodova, a Sušica je na trećem mestu sa tri boda manje.

U narednom kolu Sušičani su gosti Sloge u Kraljevu, a potom im predstoji susret u Valjevu sa ekipom Budućnosti Krušik.