Ista meta, isto odstojanje

U derbiju 26. kola JSL, u direktnom okršaju dva tima koja imaju evropske ambicije, Radnički i Sloboda iz Užica odigrali su nerešeno, 2:2 (2:1). Gostujući tim ponovo nije mogao da računa na povređenog kapitena Miloševića, ali su se u tim, posle odrađene kazne zbog parnih kartona, vratili Nedović i Kostić.

Već u drugom minutu preko Pejovića Sloboda je pokazala gostima da će ih na ovom meču napasti, i pokušati da se revanšira za poraz koji su im Kragujevčani naneli u jesenjem delu sezone na Čika Dači. Ipak, njegov udarac odbranio je Čančarević. U 9. minutu novu priliku imali su domaćini, ovoga puta preko Beljića, ali je Čančarević još jednom bio siguran. Samo 2 minuta je prošlo, a Sloboda je ponovo zapretila. Najagilniji igrač Užičana na startu meča, Pejović, sjajno je uposlio Tijaga, koji je izašao sam ispred Čančarevića. Golman Radničkog odbija loptu, na nju natrčava Beljić, ali ni on nije uspeo da savlada fantastičnog Čančarevića.

Gol je u prvih 20 minuta meča bukvalno visio u vazduhu, a Radnički nikako nije uspevao da uspostavi neku ravnotežu na terenu, već su se njihovi posedi lopte najčešće vrlo brzo završavali pogrešnim dodavanjima. U 23. minutu Sloboda je posle svih tih naleta našla put do mreže Radničkog. Iskusni Ranđelović, koji je na ovom meču napravio puno problema odbrani Radničkog, sjajno je sačuvao loptu, i lepo je odložio za Kovačevića, koji je najpre lažnjakom prevario štopere Radničkog, a zatim lepo plasirao loptu u donji levi ugao – 1:0.

Gosti iz Kragujevca nisu napravili opasnu akciju u prvoj četvrtini meča, ali je prva takva akcija rezultirala – golom. Omega je neoprezno startovao na Vukašinovića u šesnaestercu, a glavni sudija ovog meča Dimitrijević je dosudio najstrožu kaznu. Kao i uvek, siguran izvođač penala bio je Darko Spalević – 1:1. Međutim, kao da čitav tok utakmice, i vrlo lep rezultat koji su imali u tom trenutku u poređenju sa igrom nije bio dovoljna opomena igračima Radničkog, pošto su dozvolili Slobodi da ponovo povede čim su pošli sa centra. Neopreznost odbrane Radničkog iskoristio je desni bek Vasilić, koji je prošao duž aut linije, odlično uposlio Ranđelovića, a napadaču takvog iskustva zaista nije bilo teško da sa desetak metara pošalje loptu iza leđa nemoćnog Čančarevića – 2:1.

U sledećem napadu mogao je Radnički da nastavi ovu goleadu, ali udarac glavom Mutavdžića nije bio precizan. U 40. minutu zbila se još jedna sporna situacija u šesnaestercu Slobode, kada je Vranjković možda zakačio rukom loptu posle centaršuta Nedovića, ali je Dimitrijević ovaj put samo odmahnuo rukom. Do kraja prvog poluvremena nije bilo više šansi, tako da je Sloboda otišla na odmor sa prednošću od jednog gola.

Drugo poluvreme počelo je kao i utakmica u znaku Slobode, koja je imala prvu priliku preko Tijaga. Ipak, Brazilac nije uspeo da iskoristi odličan centaršut Slavka Marića, pa je njegov udarac završio preko gola. U 54. minutu novu veliku priliku propušta Sloboda. Kovačević je sa samo 5 metara pogodio Čančarevića, pa je golman Kragujevčana, koji je inače ponikao u Užicu, ponovo svoj bivši klub osujetio u postizanju gola. U 59. minutu Radnički je imao prvu dobru priliku u drugom poluvremenu. Odličan prodor levog beka Nenadića nije završen najsjajnijim centaršutem, ali je do lopte došao Pavlović na suprotnoj strani. Desni bek Kragujevčana je zatim uputio mnogo bolji centaršut, našao najopasnijeg strelca Radničkog Spalevića, ali je njegov udarac završio tik pored stative.

Sa prvih 15 minuta igre u drugom poluvremenu prošla je i terenska inicijativa domaćina, koji su prepustili loptu Radničkom, i vrebali svoju šansu iz kontre. U 63. minutu upravo su na taj način mogli da uvećaju svoju prednost, ali je Kovačević loše reagovao, i bukvalno iz peterca promašio ceo gol. U 67. minutu usledila je kazna za sve te propuštene šanse. Posle prekida, stvorila se gužva u šesnaestercu Slobode. Visoki štoper Kragujevčana Tintor se najbolje snašao i na za sebe nekarakterističan način, šutem nogom sa oko 15 metara, savladao Božovića.

Do kraja meča uglavnom se taktiziralo, ni jedan ni drugi trener očigledno nisu želeli da izgube ceo plen sa ovog meča, pa su napadali mnogo opreznije nego do tada, što ne znači da do kraja utakmice nije bilo šansi za gol. U 83. minutu danas sjajni Ranđelović uputio je odličan udarac sa 25 metara iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila prečku. U poslednjem minutu regularnog toka meča i Radnički je imao dobru priliku da odnese sav plen sa Begluka. Odličan prodor Varjačića, koji je svojim ulaskom sa klupe kao i na prošlom meču uneo dosta svežine u igru Radničkog, nije uspeo da iskoristi Milošković, pošto je sa samo 5 metara šutirao pravo u Božovića.

Meč je završen rezultatom 2:2, a stiče se utisak da gosti, imajući u vidu i stanje na tabeli, ali i na samom terenu u toku ovog meča, odlaze jako zadovoljni iz Užica.

Sloboda Point – Radnički 1923 2:2 (2:1)

UŽICE
Stadion: Gradski.
Gledalaca: 6.000.
Sudija: Vladimir Dimitrijević.
Strelci: 1:0 Kovačević 23, 1:1 Spalević (iz jedanaesterca) 27, 2:1 I. Ranđelović 29, 2:2 Tintor u 67. minutu.

SLOBODA: Božović, Vasilić (od 46. Bosman), Vranjković, Omega, Marić, Pejović, Pilipović, Beljić, Tijago, Kovačević, Ranđelović.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Nenadić, Tintor, Kosorić, Nedović, Mutavdžić (od 65. Lepović), Milošković, Vukašinović (od 75. Varjačić), Kostić, Spalević.