“Golupčići“ odleteli sa bodom

Radnički 1923 je podelio bodove sa subotičkim Spartakom, u 15. kolu Kadetske lige Srbije, igrajući nerešeno 1:1.

Pre početka utakmice minutom ćutanja odata je počast preminulom ocu igrača Radničkog 1923, Luke Perovića. Njegovi igrači podršku su iskazali pošto su na početku utakmice izašli sa majcama na kojima je pisalo “Luka uz tebe smo“. Sa tim motivom krenuli su ambiciozno, stvorivši nekoliko gol šansi.

U 9. minutu, nakon akcije Gavrovića, Lukić je pogodio stativu. Deset minuta kasnije domaći su poveli preko Lukića, koji je posle izvedenog kornera Gavrovića glavom poslao loptu u bliži ugao gola Spartaka.

U nastavku utakmice Subotičani su zaigrali agresivnije i konkretnije što je kulminiralo pogotkom u 65.minutu posle brze akcije Simića i realizacije Đokića.

Do kraja utakmice mreže su mirovale. Utakmica je pokazala da su ove dve ekipe ujednačenog kvaliteta.

Kadeti Radničkog 1923 posle današenjeg remija imaju 18 bodova i nalaze se na sedmom mestu sa utakmicom manje, dok su Subotičani četvrti sa 26. Baš kao i pioniri, i kadeti Radničkog 1923 će za protivnika u narednom kolu imati vršnjake čačanskog Borca.

Radnički 1923 – Spartak 1:1 (1:0)