Fudbalerke Radničkog preslišale „fenjeraša“

Fudbalerke Radničkog 1923 su na gostovanju poslednjeplasiranom Požarevcu došle do drugog trijumfa u Super ligi Srbije za žene ove sezone – 4:0 (2:0).

Susret na Gradskom stadionu u Požarevcu obeležila je Sara Milosavljević, koja je u tri navrata tresla mrežu Požravljevnki.

Prvi put je to učinila u 7. minutu, kada je sa ivice šesnaesterca poslala loptu pod prečku. Na 2:0 povisila je Tamara Jurišević preciznim udarcem sa bele tačke u 34. minutu, da bi u drugom poluvremenu Sara Milosavljević ponovo stupila na scenu i sa još da pogotka u 68. i 88. minutu „potpisala“ pobedu svoje ekipe.

Trijumf Kragujevčanki mogao je biti još ubedljviji, ali je Aleksandra Vasić sa ivice peterca prebacila gol, a Tamara Jurišević „bombom“ sa 25 metara uzdrmala prečku.

ŽFK POŽAREVAC – ŽFK RADNIČKI 1923 0:4 (0:2)

POŽAREVAC
Gradski stadion u Požarevcu.
Gledalaca: 20.
Sudija: Jovana Polić (Beograd).
Strelci: Milosavljević u 7, 68. i 88. i Jurišević u 34. minutu iz jedanaesterca za Radnički 1923.
Žuti karton: Stojadinović (Požarevac).

ŽFK POŽAREVAC: Grujičić, Ilić, Jovanović, Stojadinović, Arsenijević, Ševo (od 57. Ivanović), Nešić, Jenić, Kuhut, Jovkić, Dragutinović.

ŽFK RADNIČKI 1923: Obradović, Samčović (od 81. Tomanović), Vasić (od 73. Gogić), Gačić, Anđ. Milenković, Živković, Ilić, Jurišević (od 78. And. Milenković), Bitević, Lazić, Milosavljević.

Sa osam osvojenih bodova fudbalerke Radničkog 1923 zauzimaju peto mesto na tabeli.

Poslednju utakmicu pred odlazak na zimsku pauzu Kragujevčanke će odigrati u nedelju od 13 časova na stadionu „Čika Dača“, protiv beogradske Crvene zvezde.