Fudbaleri Sušice počeli seriju pripremnih utakmica (FOTO)

Posle desetodnevnih treninga na svom stadionu novi srpskoligaš sa sušičkog brda odigrao je juče prvu od devet probnih utakmica sa prvoligašem u Čačku, gde je Borac pobedio sa 2:1. U subotu Sušica gostuje u Mladenovcu.

Igrači Sušice, koji konkurišu za prvi tim imaće naporne ripreme za novu sezonu

Novi trener Miroslav Stakić ima na raspolaganju veliki izbor igrača za selekciju ekipe, koja će Sušicu predstavljati u Srpskoj ligi „Zapad“ u narednooj sezoni. Na prozivci se pojavilo 37 fudbalera, među kojima je i desetak omladinaca iz sopstvenog pogona, a njima su se priključili i šestorica igrača Radničkog 1923.

U ovom klubu ozbiljno su pristupili pripremama za takmičenje u višem rangu, gde žele pozitivne rezultate. Pored sređivanja uslova na stadionu, od ove nedelje pojačani su i treninzi dva puta dnevno, a odigrana je i prva probna utakmica u Čačku. U duelu sa prvoligašem Borcem trener Stakić isprobao je dva kompletna sastava, koji konkurišu za prvi tim. Oni su pokazali da imaju kvalitet i malo je nedostajalo da se vrate neporaženi. Odigrali su „egal“ u prvom poluvremenu 1:1, a u drugom delu susreta nisu iskoristili jedanaesterac.

Bila je to dinamična utakmica u kojoj su obe ekipe pola sata pokušavale da dođu do prednosti, ali su golmani obe ekipe dobro obavili posao.

Ipak, prvi su igrači Borca došli do prednosti. U 30. minutu Ilić je, posle akcije preko leve strane iznenadio Veličkovića i doveo Čačane u vođstvo od 1:0.

Vladimir Bata Božović postigao je prvi pogodak u pripremama Sušice

Sušičani se nisu predavali i atakovali su na gol Mišića i to im se isplatilo osam minuta kasnije. Kapiten Vladimir Bata Božović postigao je efektan pogodak iz slobodnog udarca sa oko 18 metara. Šutirao je precizno po zemlji u desni donji ugao golmana Mišića i izjednačio na 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Posle odmora trener Stakić dao je šansu igračima, koji su imali priliku i da preokrenu rezultat u svoju korist. U 70. minutu dosuđen je penal za kragujevačkog srpskoligaša, a ulogu izvođača najstrožije kazne preuzeo je iskusni novajlija Nenad Đurđević, raniji igrač Radničkog i Šumadije 1903, a došao je iz Smedereva. Njegov udarac sa 11 metara odbranio je golman čačanskog prvoligaša.

Deset minuta kasnije Borac je postigao i drugi pogodak, posle udarca iz ugla i velike gužve pred golom Veličkovića, gde se najbolje snašao Milekić i kratko odbijenu loptu sa tri-četiri metara sproveo u mrežu za 2:1, što se ispostavilo da je bilo dovoljno i za pobedu čačanskog prvoligaša.

I pored poraza na prvoj pripremnoj utakmici trener Stakić nije bio nezadovoljan onim što su njegovi izabranici prikazali.

Trener Miroslav Stakić ima „slatke muke“ da pripremi i selektira igrače za ekipu Sušice

Imamo obiman program priprema, jer nam je želja da se što bolje spremimo za ono što nas očekuje u srpskoligaškoj konkurenciji. Raspolažemo velikim izborom igrača, među kojima su neki i sa superligaškim iskustvom, ali nam je veoma važno da se svi koji konkurišu za prvi tim dobro fizički pripreme i prilagode sistemu igre, koji ćemo da primenimo.

Zadovoljan sam prvom probnom utakmicom, koja je pokazala da kvalitet izgrača nije sporan, samo je važno da se što bolje pripremimo za jaku konkurenciju u novoj sezoni – ocenio je novi trener Sušice.

BORAC – SUŠICA 2:1 (1:1)

Igralište: SC „ Mladost“ u Čačku. Gledalaca: 100. Sudija: Lazar Jovašević (Čačak). Strelci: Ilić u 30. Milekić u 80. Za Borac, a V. Božović u 38. minutu za Sušicu.

BORAC: Mišić, Obradović, Tasić, Urošević, Bojović, Fićović, Kovačević, Šutić, Filipović, Ilić, Lazović. Igrali su još: Maslarević, Ćirković, Ćirković, Đorđilović, Božović, Marković, Protić, Milekić, Berak, Borisavljević, Gavrović.

SUŠICA: Veličković, V. Božović, Nedović, Đukić, Vasojević, Cvijović, Jovović, Đurđević, Živadinović, Mitrović, M. Đurović. Igrali su još: S. Božović, F. Đurović, Ilić, Baroš,Đelić, Kukić, Bošković, Erić, Maksimović, Andrejević, Stojanović.

Programom priprema predviđeno je, pored treniunga na terenu i rada u teretani, da se odigra još osam probnih utakmica. Zbog očuvanja zelene podloge na terenu na stadionu u Sušici, koja se priprema za novu sezonu, svi kontrolni susreti igraće se u gostima, osim generalne probe sa Borcem iz Paraćina. Planirano je da se utakmice igraju sredom i subotom, a prva naredna proba je sutra u Mladenovcu sa istoimenim klubom. U sredu je protivnik Radnički u Svilajncu, a potom predstoji susret na Zlatiboru sa Rudarom iz Prijedora. U Užicu će se Sušičani sastati sa domaćom Slobodom u večernjem terminu, zatim u Markovcu sa Napretkom, Vodojažom u Grošnici i Jedinstvom u Paraćinu.

Završnnica priprema obaviće generalnom probom i suretom nedelju dana pre početka sezone sa Borcem iz Paraćina, koji je zakazan za 10.avgusta na renoviranom stadionu u Sušici.

I Radnički pojačava Sušicu

Nikola Cvijović, iz fudbalske škole Radničkog, sa Bubnja se pteselio u Sušicu

Šestorica mladih igrača kragujevačkog prvoligaša upućeni su na „kaljenje“ u Sušicu. Trener Stakić, pored iskusnih igrača, među kojima su Đurđević, Nedović, kao i omladinaca iz sopstvenog pogona, na raspolaganju za prvi tim imaće Filipa Đurovića, golmana Boškovića, kao i Maksimovića, Andrejevića, Stojanovića i Mitrovića.

Iz kragujevačke Šumadije 1903 došli su Cvijović, Đukić i M. Đurović, koji su nastupili na prvoj probnoj utakmici u Čačku.