Fudbaleri iz Drače prvi uzeli bod Vodojaži (FOTO)

SUMADIJA 1934 (Draca) za 31.10.2016 copy
Fudbaleri iz Drače sa trenerom Alempijevićem (levo) i predsednikom Aksentijevićem (Foto: Šumadija 1934)

U 11. kolu Prve gradske lige, fudbaleri Šumadije 1934 iz Drače prekinuli su pobedničku seriju Vodojaže od deset uzastopnih pobeda. Utakmica je završena nerešenim rezultatom 2:2 (0:2), iako su gosti iz Grošnice nakon prvih 45 minuta vodili sa dva gola prednosti.

Dračani su ugostili trenutnog lidera na igralištu FK „Dobrača“, gde igraju kao domaćini, budući da u svom selu nemaju igralište, koje im je obećano da će se izgraditi otkupom zemljišta.

Bio je to susret sa dva različita poluvremena. Prvi deo pripao je nekadašnjem srpskoligašu i zonašu Vodojaži, koja vodi na tabeli bez poraza, a drugi ekipi iz Drače. Treba reći da je Šumadija 1934 imala i peh da joj se na početku utakmice, u sedmom minutu, posle jednog grubog starta povredi najbolji strelac iz prethodne sezone Ivan Perović, koji je morao da napusti teren. Inače, ovaj momak na utakmice golazi iz Beograda, gde je zaposlen, u želji da pomogne svom klubu.

Ivan Galjak, Stefan Stević (Vodojaža)Ivan Galjak (levo), strelac vodećeg gola za Vodojažu, u društvu saigrača Stefana Stevića

Grošničani, koji u svojim redovima imaju iskusne igrače, u prvom poluvremenu stekli su ubedljivu prednost. U 13. minutu Galjak je utrčao na ubačenu loptu i matirao domaćeg golmana Pejovića. Na 2:0 u 36. minutu povisio je Sretenović posle prekida i udarca sa ugla, a lopta je zakačila beka Đekića i završila u mreži Šumadije 1934.

Međutim, domaći igrači se nisu predavali i pored vođstva lidera na tabeli. Pokušavali su da savladaju iskusnog golmana Vranića, ali u tome su uspeli tek u 78. minutu i smanjili prednost Vodojaže na 1:2. Posle kornera kapiten Veljović je zatresao mrežu Grošničana.

Miloš Veljković, kapiten Šumadije 1934 iz DračeKapiten Šumadije 1934 Miloš Veljović postigao je prvi pogodak za domaći tim

Samo pet minuta kasnije golman gostiju bio je primoran da i drugi put vadi loptu iz mreže. Rezervista Milan Ristić odličnim udarcem sa 16 metara postigao je drugi gol za Dračane i tako zaustavio pobedonosnu seriju Vodojaže od deset utakmica, a svojoj ekipi obezbedio važan bod u duelu sa najkvalitetnijom ekipom u Prvoj gradskoj ligi.

I pored osvojeg boda domaćin nije bio zadovoljan arbitražom sudije Filipa Petronijevića.

Smatramo da smo oštećeni u dva navrata. U 12. minutu kod rezultata 0:0 propustio je da dosudi kazneni udarac za nas posle prekršaja nad Milosavljevićem u šesnaestercu Vodojaže. U 85. minutu, kod rezultata 2:2, očigledno igranje rukom jednog igrača Vodojaže u svom kaznenom prostoru sudija je propustio sankcioniše nastrožijom kaznom u našu korist. Inače, prema šansama mogla je da pobedi Vodojaža, ali i naša ekipa. – izjavio je Radovan Aksentijević, predsednik Šumadije 1934, posle remija sa liderom na tabeli.

ŠUMADIJA 1934 – VODOJAŽA 2:2 (0:2)

Igralište u Dobrači.
Sudija: Filip Petronijević.
Pomoćnici: Ivan Petrović, Darko G. Petrović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Veljović u 78. i M. Ristić u 83. za Šumadiju 1934, a Galjak u 13. i Sretenović u 36. minutu za Vodojažu.
Žuti kartoni: Miloš Ćosić, Milosavljević (Šumadija 1934).

ŠUMADIJA 1934: Pejović, Đekić, Ivanović, Alempijević, Aksentijević, Miletić, Maksimović (od 70. Stepanović), Miloš Ćosić, I. Perović (od 7. Marko Ćosić), Veljović, Milosavljević (od 42. M. Ristić).

VODOJAŽA: Vranić, Vasiljević, Marinković, Sretenović, M. Petrović, Ž. Petrović, Stević, Živanović, Spasojević, Komatina, Galjak.

U ostalim susretima 11. kola Prve gradske lige Kragujevca postignuti su sledeći rezultati: Kolonija – Partizan (C) 0:0, Jedinstvo – Jadran 1:0, Sloga (D) – Mladost (P) 1:4, Sloboda (G) – Borac (D) 3:4, Budućnost (R) – Srbija 1:2, Šumadinac KG – Kutlovo 1:1 i Ćava – Vinogradi DB 2:0. I pored remija u ovom kolu, Vodojaža je ostala u vođstvu sa 31 bodom, tri više od Srbije iz Ilićeva na drugom mestu.

U narednom kolu Šumadija 1934 je gost Vinograda DB, a Vodojaža odlazi na duel sa Partizanom u Cerovcu. U ostalim susretima 12. kola sastaju se: Kutlovo – Ćava, Srbija – Šumadinac KG, Borac (D) – Budućnost (R), Mladost (P) – Sloboda (G), Jadran – Sloga (D) i Kolonija – Jedinstvo.

U Drugoj gradskoj ligi odigrano je 10. kolo, a najubedljiviju pobedu zabeležila je Zastava na Bubnju, u susretu sa Kremencom iz Rogojevca – 6:0. Ubedljiv je bio i Divostin koji je savladao Seljaka iz Cvetojevca sa 5:0, a najviše golova postignuto je u Maršiću, gde je istoimeni klub pobedio Azbest iz Stragara sa 5:2. Bagremar je slavio sa 3:0 u susretu sa Hajdukom iz Jovanovca, Košutnjak protiv 21. oktobra sa 2:0, a Erdoglija 1931 u duelu sa Žeželjom 2:1. U ovom kolu slobodna je bila ekipa Korićana.

Na tabeli prva dva mesta zauzimaju 21. oktobar i Erdoglija 1931 sa po 19 bodova, a samo po bod manje imaju Zastava i Maršić.

U narednom kolu Druge gradske lige sastaju se: Seljak (C) – Erdoglija 1931, 21. oktobar – Divostin, Kremenac – Košutnjak, Korićani – Zastava, Hajduk – Maršić, Žeželj – Bagremar, a slobodan je Azbest.

Proteklog vikenda gradski trećeligaši odigrali su sedmo, poslednje kolo jesenje polusezone, u kome su postignuti sledeći rezultati: Borac (NM) – Šumarice 2008 2:6, Sloga (L) – Dobrača 4:2, Bukurovac – Seljak (MP) 5:1, Bratstvo 1975 – Pobeda 1926 3:0.

Jesenji prvak je neporaženo Bratstvo 1975 iz Erdeča sa 19 osvojenih bodova, druga je Sloga (L) sa bodom manje, dok Pobeda 1926 iz Beloševca zauzima treće mesto sa 13 bodova.