Dva gola i dva crvena kartona na Bubnju

fk-sumadija-2015

Nakon Jedinstva sa Uba, bod sa Bubnja odnelo je i užičko Jedinstvo. Derbi začelja Srpske lige Zapad završen je podelom plena – 1:1 (0:0).

Prema prikazanoj igri, domaći fudbaleri mogu biti zadovoljniji bodom, budući da su gosti iz Užica bili bliži pobedi. Čak tri puta su odbrambeni igrači Šumadije izbacivali loptu sa same gol linije, i to Ljujić dva puta, a kapiten Milosavljević jednom.

Pored velike borbe na terenu, napeto je bilo i pored aut linije, pa su tako isključeni treneri oba trenera, a čarke su se nastavile i nakon poslednjeg sudijskog zvižduka.

Domaćin je prvi došao do pogotka i to u 50. minutu igre, kada je na centaršut Kneževića majstorski reagovao Đuričić.

Gosti iz Užica su nakon primljenog gola zaigrali na sve ili ništa i uspeli da dođu do izjednačenja u 68. minutu, kada je Marić sjajnim udarcem levom nogom pogodio nebranjeni ugao gola Kragujevčana.

Nakon deset odigranih kola, Šumadija se nalazi na 12. poziciji prvenstvene tabele, sa svega devet sakupljenih bodova.

U narednom, 11.  kolu, tim sa Bubnja putuju za Požegu, gde će odmeriti snage sa domaćom Slogom.

Šumadija 1903 – Jedinstvo Putevi 1:1 (0:0)

Stаdion: “Bubаnj“