Duel imenjaka pripao Nišlijama (FOTO)

U poslednjoj utakmici 18. kola Jelen Superlige, u duelu imenjaka više uspeha imao je niški Radnički, koji je na Čika Dači slavio sa 1:0, golom Petra Škuletića.

S početka utakmice, najveće uzbuđenje izazvala je promena vremenskih uslova, kiša, oblaci i grmljavina za tili čas zamenili su odličan, sunčan, dan. Iako u uvodnim minutima nije bilo konkretnih prilika, akcije i napadi Nišlija delovali su osmišljenije, noseći u sebi i kakvu – takvu opasnost po gola domaćih. Ipak, prvi konkretan udarac ka golu, viđen je iz gostujućeg kaznenog prostora, po zemlji je pokušao Đuričković, a lopta je završila za malo pored stative.

„Real sa Nišave“ uzvratio je u 18.minutu, bivši igrač kragujevačkog tima, Ljubinković, pokušao je sa ivice kaznenog prostora, na šta je Čančarević odgovorio sigurnom intervencijom. Tek nešto kasnije, šutirao je Škuletić, traljavo i nedovoljno precizno.

I u 24.minutu, na sceni je bio Škuletić, „petljao“ je po kaznenom prostoru, sa čije ivice je okvir gola promašio Ljubinković. Sigurnost Čančarevića osujetila je Škuletića i nepuna dva minuta kasnije, golman Kragujevčana, pokupio je „živu loptu“ posle udarca po zemlji.

Neuspele svoje i pokušaje saigrača, Škuletić je „naplatio“ u 34.minutu. Izdržao je duel sa Otaševićem, izbacio ga iz igre i potom bez većih problema, sigurnim udarcem, matirao je Čančarevića, za veliku radost „meraklija“ na severnoj tribini – 0:1.

Imali su gosti i slobodan udarac iz zone direktnog šuta na gol, Dragićević je prebacio prečku. Kragujevčani su pokušali da uzvrate u 38.minutu, sa leve strane centrirao je Fejsa, a Svojić, petom, prebacio gol nezaposlenog Kesića. U narednoj akciji, izosato je bolji udarac Đuričkovića, posle odličnog dodavanja Beljića.

Potpuno očekivano, Kragujevčani su ofanzivno počeli drugo poluvreme. Zaigrao je Milošković umesto Stefana Petrovića, da doprinese povezivanju redova domaćina. U 49.minutu, u „visinskom“ duelu našli su se Milovanović i golman Kesić, obojica su ostali na zemlji, nije bilo prekršaja, ali ni promene rezultata. Živost Miloškovića, doprinela je najboljoj šansi u dotadašnjem periodu meča, prosledio je loptu do Milovanovića, koji je u 57.minutu, u klizećem startu šutirao pored gola. Povratnik na teren u redovima kragujevačkog superligaša, nešto kasnije, pokušao je iz teške pozicije glavom, iznudivši samo korner. U sledećoj akciji, na udarac iz daljine, po zemlji, odlučio se Svojić, a Kesić bez većih problema je zaustavio loptu. Nišlije su u 84.minutu, mogle da udvostruče prednost, Škuletić je prošao pored Tintora, uposlio Jovanovića, da bi na kraju Ljubinković glavom šutirao pored gola domaćih.

Radnički 1923 – Radnički (N) 0:1 (0:1)

KRAGUJEVAC.
Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 3.000.
Sudija: Milenko Vukadinović (Beograd)
Pomoćnici: Goran Miletić (Mladenovac) i Uroš Stojković (Beograd).
Žuti kartoni: Đuričković (Radnički 1923), Ljubinković (Radnički N).
Strelac: Škuletić u 34.minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović/66. Varjačić, Tintor ,Otašević,Fejsa I.Petrović, Svojić, S.Petrović/46. Milošković, Beljić, Đuričković, Milovanović.

RADNIČKI (N): Kesić, Stamenković, Dragićević, Kolarević, Živković, Petrović, Jovanović/86. Mitrović, Pejčić/75. Lukić, Škuletić, Ljubinković, Stefanović.

Saša Mrkić, trener niškog Radničkog:

“Došli smo sa ciljem da održimo „nulu“ i da pokušamo da iz kontri i polukontri ugrozimo domaćina i time doprinesemo ispunjenje ambicija. Uspeli smo u tome, posle jedne jako teške i borbene utakmice, tako da mi ostaje samo da čestitam mojim igračima na iskazanom maksimumu.“

Dejan Đurđević, trener Radničkog 1923:

“Jako neprijatan poraz u jednoj od odlučujućih utakmica. Znali smo šta nas čeka i ništa nismo učinili da to sprečimo. Ja kao najodgovorniji, preuzimam potpunu odgovornost i sigurno je da smo zaslužili sva ona skandiranja koja su došla sa tribina. Da sam mogao da u poluvremenu zamenim svih deset igrača, učinio bih to.“

Izvor: Sportski žurnal