Dudićevi izabranici pokazali zube ruskom premijerligašu, utakmica u senci povrede Milana Vidakova

Još jedna dobra provera za izabranike trenera Feđe Dudića na pripremama u Antaliji. “Crveni” su u drugoj kontrolnoj utakmici remizirali sa šestoplasiranim timom ruske Premijer lige, Krila Sovjetovim – 1:1 (0:1). Utakmicu na terenu Sportskog kompleksa Merdan obeležila su dva efektna pogotka, Babkina na jednoj i Činede na drugoj strani, ali i teža povreda najboljeg strelca “crvenih” Milana Vidakova.

Trener Dudić je današnju utakmicu iskoristio da isproba za “crvene” ne baš uobičajeni sistem igre sa dva klasična napadača, ali je zbog povrede prvog strelca ekipe Milana Vidakova, koji je već u 10. minutu bio primoran da napusti teren, da bi se potom u društvu generalnog sekretara kluba Ivana Pavlovića zaputio u najbližu zdravstvenu ustanovu na dalje preglede, vrlo brzo morao da se vrati na formaciju sa jednim napadačem.

Baš kao i na prethodnoj utakmici protiv Altaha, minutaža je i ovoga puta bila strogo dozirana, pa su pojedini igrači na terenu proveli skoro 80 minuta, a neki tek petnaestak. Debitanstki nastup u dresu kragujevačkog superligaša upisao je poslednji u nizu novajlija, Besim Šerbečić, koji će do kraja godine nastupati za Kragujevčane kao pozajmljen igrač Sarajeva.

Dobro su “crveni” ušli u današnju utakmicu, ali ih je već pomenuta povreda Milana Vidakova u potpunosti poremetila i dovela u situaciju da već nakon trinaest minuta igre jure rezultatski zaostatak. Babkin se lepim lažnjakom oslobodio Bevisa, a potom na efektan način lobovao mladog Miloša Mladenovića, koji je danas dobio prednost među stativama umesto standardnog Stojana Lekovića koji je čuvao mrežu Kragujevčana na prethodnoj utakmici protiv Altaha.

Trgli su se “crveni” nakon primljenog gola, zaigrali dosta odvažnije, uspeli čak i ozbiljno da zaprete preko Gluščevića, ali su na odmor ipak otišli sa minimalnim zaostatkom.

Konačno, početkom drugog poluvremena Šumadinci stižu do egala. Nigerijac Činedu je okružen nekolicinom protivničkih igrača uspeo da uputi dovoljno jak i precizan udarac sa ivice šesnaesterca koji je iznenadio čuvara mreže ruskog tima Bogdana Ovsinjikova.

U poslednjih pola sata utakmice nije bilo previše uzbuđenja, a bliži pogotku bili su fudbaleri ruskog tima, koji su dva puta solidno zapretili, najpre preko Pisarskog, a potom i bosanskog internacionalca Amara Rahimovića, ali nedovoljno za promenu rezultata.

Treću i poslednju proveru u Antaliji izabranici trenera Feđe Dudića imaće u utorak, 30. januara, kada će odmeriti snage sa poslednjeplasiranim timom poljske Ekstraklase, ekipom Lođa.

RADNIČKI 1923 – KRILA SOVJETOV 1:1 (0:1)