Drugi bod Radničkog u Splitu

vaterpolo

U utakmici punoj preokreta, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca ostvarili su još jedan remi na gostovanju u Splitu, ovoga puta protiv Mornara BS, rezultatom 12:12.

Kragujevčani su poveli već u prvom napadu, preko Radeta Joksimovića, ali su zatim Splićani odgovorili serijom od tri gola (3:1). U izuzetno efikasnoj prvoj četvrtini Kragujevčani su uzvratili istom merom, za novi preokret (4:3), ali se u drugu deonicu ipak ušlo sa egalom – 4:4.

Isti epilog imao je i drugi period, pa su timovi i kraj prvog poluvremena dočekali poravnati – 6:6.

Šumadinci su potom u većem delu drugog poluvremena bili u vođstvu, koje je početkom druge deonice išlo i do „plus dva“ (10:8), ali su onda dozvolili još jednu seriju od tri gola domaćinu za novi preokret (11:10).

Ipak, 39 sekundi pre kraja došli su do izjednačenja i drugog boda u sezoni, pogotkom Marka Martinića sa igračem više, za konačnih 12:12.

Naefikasniji bio je Rade Joksimović sa pet golova, Nino Blažević dodao je tri, a Marko Martinić i Luka Bosić po dva. Kod Splićana su prednjačili Marino Čagalj sa pet pogodaka i Antun Goreta sa četiri.

Mornar BS – Radnički 12:12 (4:4, 2:2, 1:2, 5:4)