Druga pobeda Kragujevčana u Antaliji

Fudbaleri Radničkog zabeležili su danas drugu pobedu na pripremama u Antaliji, pošto su savladali rumunski Gaz Metan sa 2:0, golovima Krivokapića i Beljića.

U prvom delu viđena je ravnopravna igra dva rivala, u kojoj su bolje prilike za gol propustili Kragujevčani. Pojačanje Radničkog, Dragan Čadikovski je dva puta imao priliku da se upiše u strelce. Prvu je propustio u 13. minutu, da bi u 34. minutu izašao sam pred golmana Plešku, lobovao ga, ali je lopta završila preko prečke.

Dva minuta kasnije Čadikovski je odlično asistirao ka Krivokapiću, koji je uspeo da postigne gol, jedini u prvom poluvremenu na obe strane.

U drugom delu kragujevački superligaš se malo opustio, pa je inicijativa bila na strani rumunskog prvoligaša, koji je pretio u nekoliko navrata a najbolju priliku propustio je Antić.

Konačan rezultat utakmice postavljen je u 75. minutu. Beljića je u kaznenom prostoru svog tima oborio Šušu, a sudija Viorel je opravdano pokazao na “belu tačku“. Beljić je bio siguran egzekutor.

Naredni meč ekipa Radmila Ivančevića igraće u sredu, 12. februara, a protivnik bi trebala da bude jedna američka ekipa, čije ime će naknadno biti saopšteno.

Zbog povrede zgloba mladi Nikola Kovačević vratio se danas u Kragujevac gde će nastaviti sa terapijama kako bi se što pre oporavio.

Radnički 1923 – Gaz Metan 2:0 (1:0)