Druga pobeda fudbalerki Trijumfa

SANJA PETROVIC za KG Spport
Sanja Petrović je postigla efektan pogodak za Trijumf i doprinela pobedi protiv Leskovčanki

Protekli vikend bio je uspešan za obe kragujevačke ekipe u Prvoj fudbalskoj ligi Srbije za žene. U 4. kolu, pored ubedljive pobede Šumadije 1903, bodove je osvojila i ekipa Trijumfa u duelu sa leskovačkim „lavicama“.

Bila je to druga pobeda ekipe trenera Slobodana Brankovića u ovoj sezoni. Naime, Trijumf je na startu izgubio gradski derbi sa Šumadijom 1903 na Bubnju sa 0:2, a potom je u Sivcu osvojio prvi bod u susretu sa Poletom igrajući 1:1. Prvu pobedu kragujevačke devojke, koje svoje utakmice kao domaćin igraju u Rekovcu, zabeležile su tek u 3. kolu, kada su savladale Mačvu iz Šapca sa 3:1. Dobru igru fudbalerke Trijumfa ponovile su i u susretu sa ekipom Lavice Dubočica iz Leskovca i rezultatom 2:0 zabeležile drugu uzastopnu “trojku“.

Gošće iz Leskovca, koje su sa Bubnja odnele bod u susretu sa Šumadijom 1903 (0:0), u prvom poluvremenu propustile su par prilika da dođu do prednosti. Devojke iz Trijumfa, koje je uspešno predvodila kapiten  Jelena Stojimirović, bile su preciznije i prve su se radovale zahvaljujući raspoloženom beku Sanji Petrović. Njen udarac sa maltene polovine terena iznenadio je protivničkog čuvara mreže u 21. minutu.

Šutirala sam jako preko odbrane, ali je lopta padala i na moju sreću završila u mreži protivnika. Bila je to velika radost za mene i moje saigračice, koje su u nastavku igrale još bolje i postigle još jedan gol. Naša ekipa se postepeno stabilizuje i spremnije ulazi u utakmice. Meni je žao što zbog škole ne mogu da prisustvujem svakom treningu, ali se trudim i dajem maksimum na terenu, kao i moje saigračice. Među nama vlada pravo drugarstvo, što utiče i na našu igru i rezultate u zadnja dva kola, kada smo ostvarile dve pobede – rekla je za KG sport Sanja Petrović, strelac vodećeg pogotka za Trijumf na nedeljnoj utakmici u Rekovcu.

U drugom poluvremenu kragujevačke fudbalerke su nastavile sa sigurnom igrom u odbrani i kontranapadima, od kojih je jedan i pretvoren u pogodak. Sve je završila Jovana Samčović, koja je solo akcijom ušla u protivnički kazneni prostor i preciznim udarcem primorala golmana leskovačkih „lavica“ da i drugi put vadi loptu iz mreže. Tako je Trijumf povećao prednost na 2:0 u 54. minutu, što se ispostavilo da je bilo dovoljno i za drugu pobedu u ovoj sezoni.

TRIJUMF – LAVICE DUBOČICA 2:0 (1:0)

Stadion: FK Levač u Rekovcu.
Gledalaca: 50.
Sudija: Marina Višnjić (Kragujevac)
Strelci: Petrović u 21. i Samčović u 54. minutu

TRIJUMF: Mijailović, Petrović, Gačić, Tanović (Vasiljević), Penčić, Milosavljević, Radisavljević (Đorđević), Prodanović, Jovanović (Živković), Stojimirović, Samčović.

LAVICE DUBOČICA: Petković, Jovanović (J. Nikolić), T. Nikolić, Jojić, Savić, M. Nikolić (Ibrić), Aleksić (Stojanović), Milenković, Krumov (Ristić), Kostić, Mladenović.

U 4. kolu Prve lige Srbije u fudbalu za žene, fudbalerke Šumadije 1903 su na igralištu u Beloševcu ubedljivo savladale Kolibri iz Kuršumlije sa 11:1. Ekipa Mačve je pobedila Jagodinu sa 2:0, a lider na tabeli Rad slavio je u Sivcu, u susretu sa Poletom, rezultatom 3:0.

Posle ovog kola Trijumf i Šumadija 1903 imaju po sedam bodova, pet manje od  ekipe Rada, koja je ima stoprocentni učinak, ali fudbalerke sa Bubnja zbog bolje gol-razlike trenutno su na drugom, a Trijumf na trećem mestu.

U narednom kolu Trijumf odlazi u Beograd na noge vodećem Radu, od koga je Šumadija 1903, koja gostuje u Jagodini, izgubila sa 1:3. U preostala dva susreta sastaju se: Lavice Dubočica – Mačva i Kolibri – Polet.