Druga majska „petica“ u Bresnici

Fudbaleri Slavije, za 30.05.2016
Fudbaleri Slavije žele još jednu pobedu u duelu sa liderom Jošanicom

Fudbaleri Slavije napunili su mrežu ekipe Omladinca iz Novog Sela i zabeležili najubedljiviju pobedu u 28. kolu Zone „Morava“. To je druga „petica“ Bresničana na svom igralištu u prolećnom delu sezone, nakon što je nešto ranije istim rezultatom ispraćen i Ovčar iz Markovice kod Čačka. Po dva gola u utakmici sa Omladincem postigli su Sretković i kapiten Kovačević, a u listu strelaca upisao se i golman Jug.

Iako je preostalo da se odigra još dva kola, ekipa Slavije je najverovatnije prebrinula sve brige oko opstanka u Zoni „Morava“. To je obezbeđeno pobedom u susretu sa ekipom Omladinca, koja se oprostila od zonskog takmičenja.

Gosti su došli u Bresnicu sa svega 11 igrača i shodno očekivanjima doživeli su ubedljiv poraz. Skoro pola sata su izdržali napade Slavije, a serija golova počela je u 28. minutu. Posle kornera sa desne strane korpulentni Sretković je dobro skočio i šutirao glavom, a odbijenu loptu od prečke iz drugog pokušaja smestio u mrežu golmana Čekanovića. Osam minuta kasnije isti igrač duplirao je prednost svog tima nakon još jednog dobro izvedenog udarca iz ugla od strane Jokića.

Seriju pogodaka u 58. minutu nastavio je kapiten Kovačević, šutem iskosa sa desne strane u suprotni ugao. Isti igrač je postigao efektan pogodak sa oko 20 metara deset minuta kasnije i povećao prednost Slavije na 4:0.

Interesantno je da je peti pogodak za Bresničane postigao rezervni golman Martin Jug, koji je u igru ušao umesto beka Bubanje. Međutim, najveći deo posla obavio je Miloš Simić, koji je skoro sa korner linije uputio povratnu loptu ka Jugu, kome nije bilo teško da sa dva-tri metra loptu ubaci u nebranjeni deo mreže gostiju i tako u 83. minutu postavi postavi konačan rezultat – 5:0 za Slaviju.

Gosti su u prvom poluvremenu samo pogodili stativu i nisu imali ozbiljnijih prilika za gol, a mi smo iskoristili naše šanse i zabeležili još jednu ubedljivu pobedu. Ostalo je da odigramo još dve utakmice. Ponovo smo domaćini i naredne nedelje dočekujemo lidera na tabeli i novog srpskoligaša Jošanicu iz Novog Pazara. Još se ne zna koliko ekipa ispada iz Zone zbog raspleta u Srpskoj ligi, ali nama je potreban najmanje jedan bod. I u nedelju pokušaćemo da pobedimo, kako bi bezbrižno mogli da putujemo u poslednjem kolu u Rašku – procenjuje Vladica Radovanović, trener Slavije.

Posle jučerašnje pobede zonaš iz Bresnice se sa devete, preselio na sedmu poziciju na tabeli, ali prednost u odnosu na dvanaestoplasiranu Trepču iznosi samo pet bodova.

SLAVIJA – OMLADINAC 5:0 (2:0)

Igralište u naselju Bresnica.
Sudija: Nemanja Bogdanović.
Pomoćnici: Andrija Mladenović i Marija Đoković (svi iz Čačka).
Strelci: Sretković u 28. i 36, Kovačević u 58. i 68. i Jug u 83 minutu.

SLAVIJA: Petrović, Bubanja (Jug), Todorović (Matić), Ilić, Jokić, Lazić, Simić, Vukomanović, Sretković, Dimitrijević, Kovačević.

OMLADINAC: Čekanović, Gočanin, Žerađanin, Rakić, Tinko, Crnoglavac,Strugarević, Podovac, Tomić, Tokalić, Jovanović.

Zbog regularnosti takmičenja sve utakmice poslednja dva kola odigraće se u istom terminu, nedeljom od 17,30 časova. U 29. kolu Zone „Morava“ sastaju se: Slavija – Jošanica, Dragačevo – Arsenal, Omladinac – Bane, Trepča – Karađorđe, Takovo – Polet (T), Ovčar – Braća Vuković,  Orlovac – Tutin, a slobodna je ekipa Slobode iz Čačka.