“Drim tim“ prekinuo dominaciju Partizana

Pred prepunim tribinama zatvorenog bazena Sportskog centra „Park“ vaterpolisti Radničkog savladali su tim Partizana, rezultatom 9:8 i tako prekinuli šestogodišnji niz pobeda Beograđana u domaćem šampionatu.

Više od 1.000 gledalaca moglo je da uživa u fantastičnom derbiju, a koliko je ogromno interesovanje za ovaj meč bilo, dovoljno govori i činjenica da je više od 200 ljubitelja vaterpola ostalo ispred bazena, bez ulaznica.

Prvo poluvreme bilo je veoma tvrdo, sa čvrstim odbranama na obe strane, a u prvoj četvrtini precizan je bio samo vaterpolista gostiju Miloš Vukićević. Fantastičnim pogotkom kapitena domaćih, Vanje Udovičića, sa više od 10 metara, domaći su izjednačili sredinom drugog perioda, a do preokreta su stigli pogotkom Dušana Markovića, iz petog pokušaja sa igračem više.

Imali su Kragujevčani potom šansu da udvostruče prednost, ali nisu iskoristili kontranapad, pa je stigla kazna na drugoj strani. Jokić je majstorski pronašao Mandića, koji je postavio konačan rezultat prvog poluvremena – 2:2.

U drugom delu se očekivala goleada, s obzirom na dosta promašenih stopostotnih šansi  u prvom delu, kada domaći zaista nisu imali sreće. Partizan je vrlo lako mogao da prelomi meč u svoju korist, ali upravo rezultatski povratak i pobeda pokazuju koliko su ovi igrači zaista veliki. Ne treba ni pominjati susret sa Vojvodinom u Novom Sadu i sedam pogodaka za redom u poslednjoj deonici…

Po povratku sa odmora igrači su bili znatno efikansniji, pa je u trećoj četvrtini viđeno sedam golova. Tri puta je vodio Partizan, sva tri puta domaći su stizali zaostatak, ali je Petar Filipović bio precizan samo tri sekunde pred kraj trećeg perioda i tako doneo crno-belima prednost pred odlučujuću četvrtinu.

Fantastična borba nastavljena je u finišu, kada su Kragujevčani napravili seriju 3:0 preko Filipovića, Zlokovića i Udovičića i po prvi put na meču došli do dva gola prednosti (9:7). Poraz Partizana ublažio je igrač koji je i otvorio seriju pogodaka, Miloš Vukićević.

Po tri puta u strelce su se upisali Vanja Udovičić na jednoj i Dušan Mandić na drugoj strani.

Radnički – Partizan 9:8 (0:1, 2:1, 3:4, 4:2)