Dimitrijević osvojio 3. mesto na Gedžinom turniru

U beogradskoj hali “Šumice“ danas je održan 27. Međunarodni turnir “Ljubomir Ivanović Gedža“ u rvanju grčko rimskim stilom na kojem je nastupilo oko 60 takmičara iz 11 zemalja.

Perica Dimitrijević, član Rvačkog kluba Radnički, u kategoriji do 60 kg, odlično je odrvao i zauzeo treće mesto. Drugi naš predstavnik na ovom turniru, Milan Todorović nije nastupio zbog bolesti.

Turnir su uspešno organizovali Rvački klub Partizan, Rvački Savez Beograda i Rvački Savez Srbije.

Rvački turnir “Ljubomir Ivanovic Gedža“ predstavlja jedan od najstarijih i najprestižnijih turnira u rvačkom svetu, i održava se u spomen na velikog trenera i rvačkog radnika Ljubomira Ivanovića – Gedže, koji zauzima posebno mesto kao jedan od najuspešnijih trenera i selektora, sa ogromnim ugledom u svetu.

Promoter ovogodišnjeg rvačkog turnira bio je legendarni ruski rvač Aleksandar Kareljin, trostruki olimpijski šampion i vicešampion, koji je osvojio devet titula šampiona sveta i 12 zlatnih evropskih medalja, po čemu je bez premca u svetskom rvanju.