Đilas doneo trijumf „Meraklijama“

radnicki-nis-radnicki

Duel dva imanjaka na „Čairu“ pripao je domaćinu. Nišlije su slavile sa minimalnih 1:0 (0:0), golom Đilasa u 49. minutu igre, i tako došle do veoma važna tri boda, dok Kragujevčani nastavljaju da tonu sve dublje i dublje.

Vlado Čapljić je napravio neke izmene u odnosu na prošlonedeljni meč na Banovom brdu, budući da nije mogao da računa na Krnetu i Terzića zbog povreda, odnosno Sotirovića zbog parnih kartona. Najveće iznenađenje u startnih jedanaest predstavljao je Džozef Cuđoe, koji je dobio prednost u odnosu na iskusnog Jašića na poziciji desnog beka, dok je na suprotnoj strani zaigrao Rnić. Bubanja je pravio društvo Rosiću na poziciji štopera, dok je u napadu očekivano zaigrao Poljanec.

Obe ekipe su krenule prilično otvoreno u ovaj meč, što se i moglo očekivati. Već u prvom minu Perović upućuje udarac u okvir gola Nišlija, ali je Kesić oprezan. U 7. minutu Đilas se našao u izglednoj situaciji pred golom Kragujevčana, ali je izblokiran u poslednjem momentu.

U 10. minutu oštar centaršut Đuričkovića, Pavlović zahvata loptu ispred Trifunovića, ali ona odlazi pored leve stative. U 23. minutu ponovo je Đuričković u glavnoj ulozi. Ovaj put njegov udarac završava preko gola.

Uzvraćaju potom „Đavoli“ preko Poljaneca i Arsića, a u sudijskoj nadokandi prvog poluvremena Nišlije su imale kolosalnu priliku da dođu do vođstva. Petar Petrović je izbio sam pred Trifunovića, ali je golman Kragujevčana sjajno intervenisao. Lopta se potom odbila do Đuričkovića, koji šutira, ali je u poslednjem trenutku uklizao Rosić i sprečio siguran pogodak. Mnogo sreće za „Đavole“ u finišu prvog dela igre.

Posle nepunih pet minuta nastavka igre, domaćin stiže do vođstva preko Đilasa, koji koristi sjajan centaršut Aleksandra Jovanovića sa leve strane i udarcem glavom, pored oba štopera Kragujevčana, smešta loptu u mrežu.

„Đavole“ je primljeni gol bukvalno paralisao, ali su uspeli nekako da izdrže pritisak Nišlija. U 53. minutu indisponiranog Cuđoea menja Jašić.

U 63. minutu odličan pokušaj Marka Perovića iz slobodnog udarca, iskosa sa leve strane, ali je Kesić uspeo da odbije loptu u korner. Nakon kornera, usledila je velika gužva u kaznenom prostoru „Meraklija“, iz koje se nije izrodila ozbiljnija prilika za goste.

U 71. minutu duga lopta ka Ćulumu, koji je izlaskom Poljaneca i ulaskom Vidića prešao na poziciju centarfora, Kesić uspeva nekako da interveniše ispred gorostasnog fudbalera, a na odbijenu loptu nije uspeo pravovremeno da natrči Vusljanin. U 75. minutu Kovačević je lepo šutirao sa nekih dvadesetak metara, ali Kesić oprezan. Minut kasnije Đilas je mogao da reši pitanje pobednika. Pauljević je centrirao sa desne strane, Đilas ostao sam na nekih šest metara od gola Trifunovića, ali je loše zahvatio loptu, pa je ova izgledna šansa za domaće propala.

Do kraja meča Kragujevčani su na sve načine pokušavali da dođu do gola, ali je sve to bilo jalovo i prilično dezorganizovano, dok su Nišlije svoju šansu vrebale iz kontri i polukontri. Na kraju je ostalo 1:0 za domaće, koji su tako došli do važna tri boda pred svojim navijačima.

„Đavoli“ su tako zabeležili svoj osmi poraz u prvenstvu i sa četiri osvojena boda zauzimaju poslednje mesto na tabeli. Narednog vikenda izabranici Vlade Čapljića dočekuju OFK Beograd, u meču gde se imperativ pobede sam po sebi nameće. Pre toga, Radnički će na „Čika Dači“ u sredu odigrati meč osmine finala nacionalnog kupa protiv Jagodine.

Radnički (Niš) – Radnički 1923 1:0 (0:0)