Deseta pobeda vaterpolista Radničkog, debitovao Verović

Vaterpolisti Radničkog upisali su 10. prvenstvenu pobedu, na gostovanju niškom Naisusu, rezultatom 12:5 i tako zadržali prvo mesto, sa maksimalnim učinkom.

Strateg Radničkgo, Dejan Jovović, odlučio je da odmori standardnije igrače, pa u bazenu nije bilo Damira Burića, Aleksandra Ćirića i Borisa Zlokovića.

Sa druge strane, bila je ovo prilika za debi petnaestogodišnjeg Vuka Verovića, trećeg igrača iz vaterpolo škole Radničkog koji je zaigrao u prvom timu, a društvo mu je pravio godinu dana mlađi Uroš Jevtić, koji je još ranije upisao svoj prvenac u seniorskom sastavu.

Kragujevčani su od početka kontrolisali utakmicu i prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa 3:0, ali je tim iz Niša uspeo da zadrži rezultatski priključak do odlaska na veliki odmor (5:2).

U nastavku susreta gosti su dodali gas, pa je viđena „petarda“ u trećoj deonici (5:0), za vođstvo 10:2.

U poslednjoj deonici Jovović je šansu pružio mlađim igračima što su Nišlije iskoristile kako bi ublažile poraz.

Najefikasniji bio je kapiten Filip Filipović sa tri gola, Boris Popović, Dušan Marković i Đorđe Filipović dodali su po dva, a jednom su se u strelce upisali Ćirković, Miličić i Basara. Na drugoj strani, Čavić je postigao dva gola, a Živić, Vasić i Rakonjac po jedan.

Nais – Radnički 5:12 (0:3, 2:2, 0:5, 3:2)