“Đavoli“ pobedili Rad u generalnoj probi

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 savladali su u Beogradu ekipu Rada sa 2:1 u generalnoj probi pred početak sezone u JSL. Vođstvo gostima doneo je pridošlica Obrovac u 13. minutu utakmice. Izjednačio je Ajković u 65. minutu, da bi konačan rezultat postavio Peđa Živadinović, pet minuta pre kraja. Narednog vikenda počinje nova sezona u JSL. Kragujevčani će na premijeri gostovati Vojvodini, dok će fudbaleri Rada dočekati ekipu Metalca.

RAD: Marinković, Cvetković, Džonson, Ćirković, Božičić, Plavšić, Pantelić, Tripković, Jovanović, Đurđević, Malbašić. Drugo poluvreme: Kesić, Đurić, Stojanović, Vitas, Andrić, Manolski, Ajković.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Nenadić, Tintor, Milošević, Nedović, Petrović, Obrovac, Stojaković, Kostić, Spalević.
Drugo poluvreme: Pustinjaković, Lepović, Milošković, Rosić, Fernando, Petrović, Ristić, Krmar, Karamatić i Živadinović.