„Đavolčići“ prokockali dva gola prednosti

omladinci-radnickog

Omladinci Radničkog remizirali su na svom terenu sa pretposlednjim Spartakom 2:2 (2:0), u 17. kolu Omladinske lige Srbije. “Đavolčići“ su vodili sa 2:0 nakon prvih 45 minuta, ali su na kraju ipak morali da se zadovolje osvojenim bodom.

Velika borba viđena je tokom svih devedeset minuta. Subotičani su u prvom delu igre imali nešto izglednije prilike, ali je domaći tim bio taj koji je postizao golove.

Prvo je Petar Gavrović u 27. minutu odlično šutirao, golman Rašeta odbio loptu samo do S. Nikolića, kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Na 2:0 u 37. minutu povisio je upravo Petar Gavrović, nakon što je Lukić pogodio stativu posle dobre akcije Uroševića.

Domaćin je na odmor otišao sa zavidnom prednošću i očekivalo se da rutinski privede utakmicu kraju. Međutim, nastavak meča donosi mnogo efikasniju igru gostiju.

Igrao se 61. minut, kada je Spasojević pogodio mrežu svog tima, pošto ga je pogodila lopta u nogu nakon odlično izvedenog kornera Zlatkovića.

U 68. minutu fudbaleri Spartaka stižu do drugog gola na meču. Strelac je bio Jakovljević nakon odličnog solo prodora.

Beležimo i detalj iz 78. minuta, kada su se sudarili glavama Trajković i golman Spartaka Rašeta, posle čega je golmana Subotičana završio u Urgentnom centru.

Ovo je bila poslednja utakmica Radničkog u ovoj godini. „Đavoličići“ su tako prvi deo sezone završili na deobi 11. pozicije sa Novim Pazarom, uz sakupljenih 19 bodova.

U prvom kolu prolećnog dela sezone, koje je na programu polovinom marta, omladinci Radničkog gostovaće u Gornjem Milanovcu, gde će odmeriti snage sa ekipom Metalca.

Radnički 1923 – Spartak 2:2 (2:0)

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: 100
Sudija: Đorđe Petrović (Čačak)
Žuti kartoni: Urošević, Spasojević (Radnički 1923), Mijatović, Simić, Spremo, Čiča, Banjac (Spartak)
Strelci: 1:0 S. Nikolić 27, 2:0 P. Gavrović 37, 2:1 Spasojević 61 (autogol), 2:2 Jakovljević u 68. minutu.

RADNIČKI 1923: Đorđević, Obradović, D. Nikolić, Trajković, Spasojević, Vasojević, S. Nikolić, A. Gavrović (Nedeljković, Vilotijević), Lakić, Urošević, P. Gavrović (Miletić).

SPARTAK: Rašeta (Vojnić), Spremo, Mijatović, Stošić (Ćulafić), Banjac, Čiča, Milikić (Conić), Zlatković, Tokić, Krmar (Simić), Jakovljević.

Igrač utakmice: Dragan Trajković (Radnički 1923)

Izvor: Željko Marinković