„Đavolčići“ pokazali zube

sloga-radnicki

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su juče u Petrovcu na Mlavi od domaće Sloge sa 3:2 (1:1), u okviru 2. kola Prve lige Srbije. Iako su odlično otvorili meč, Kragujevčani su poklekli u drugih 45 minuta, kada su između ostalog ostali i sa igračem manje na terenu.

Iskusan domaći tim je od samog starta krenuo veoma ofanzivno, u želji da što pre dođe do vođstva. Sa druge strane, Kragujevčani su prvi put zapretili u 19. minutu preko Strahinje Uroševića, nakon centaršuta Bojana Miljuša.

Osam minuta kasnije, šok za domaću publiku. Kapiten Radničkog Keljević je nakon sjajnog soloprodora zatresao mrežu Sloge i doneo veliku radost Kragujevčanima.

Ipak, u finišu prvog dela igre domaćin dolazi do izjednačenja, i to sa bele tačke. Golman Kostić je u 41. minutu oborio Čukića u svom šesnaestercu, sudija pokazao „na kreč“, a siguran egzekutor najstrože kazne bio je iskusni Lepojević, tako da se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom – 1:1.

Od samog starta drugog poluvremena fudbaleri Sloge su nametnuli svoj ritam igre, u želji da što pre dođu do gola i preokreta. To im je i uspelo u 55. minutu, kada je Čukić savladao Kostića.

Veliki peh za goste dogodio se u 74. minutu, kada je golman Kostić rukom igrao van svog kaznenog prostora, pa mu je sudija Tripković pokazao drugu javnu opomenu i put u svlačionicu.

Brojčanu prednost domaćin je iskoristio u 84. minutu, kada je Memedović postigao treći gol za svoj tim. U sudijskoj nadoknadi „Đavoli“ uspevaju da ublaže poraz preko Vidovića.

Iako su zabeležili svoj drugi poraz u sezoni, Kragujevčani su još jednom pokazali da poseduju zavidan kvalitet i energiju, ali da im manjka iskustva. Takođe, individualne greške je potrebno svesti na minimum, jer ovako iskusne ekipe poput Sloge to ne praštaju

Naredne subote, u 3. kolu Prve lige Srbije, Radnički 1923 će na “Čika Dači“ ugostiti beogradski Sinđelić.

Sloga – Radnički 1923 3:2 (1:1)logo-prva-liga-telekom-b

PETROVAC NA MLAVI
Stadion: FK Sloga
Gledalaca: 700.
Sudija: Lazar Tripković (Kraljevo)
Pomoćnici: Milan Pešović (Kraljevo), Radomir Ranković (Smederevo)
Žuti kartoni: Antanasijević, Čukić (Sloga), Vidović, Petrović, Aleksić, B. Miljuš (Radnički 1923)
Crveni karton: Marko Kostić (Radnički 1923)
Strelci: 0:1 Keljević 27, 1:1 Lepojević (iz jedanaesterca) 41, 2:1 Čukić 55, 3:1 Memedović 84, 3:2 Vidović u 92. minutu.

SLOGA: Ranković, Savić, Blagojević, Petronijević (od 84. Ivić), Lepojević, Planić, Žerađanin, Antanasijević, Marković, Čukić (od 63. Memedović), Tripković (od 77. Kovačević). Trener: Dragan Aničić.

RADNIČKI 1923: Kostić, B. Miljuš, Aleksić (od 72. Vilotijević), Stević, Živanović, Petrović, Andrić (od 58. Čonka), Vidović, D. Miljuš, Keljević, Urošević (od 75. Najdanović). Trener: Neško Milovanović.