Još jedan težak poraz „crvenih“: Čukarički „bacio poker“ u prvih 45 minuta

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju beogradskom Čukaričkom u utakmici 17. kola Mozzart Bet Superlige Srbije – 1:4 (0:4). Oslabljeni neigranjem dvojice standardnih prvotimaca, Luke Zorića i Milutina Vidosavljevića, “crveni” su predstavljali lak plen za srpskog predstavnika u Ligi konferencija, koji je sav posao obavio u prvih 45 minuta, kada je i postigao sva četiri gola na današnjem susretu.

Ušli su Dudićevi izabranici u današnju utakmicu silno motivisani da poprave bled utisak koji su ostavili u prethodnom prvenstvenom okršaju sa Novim Pazarom na stadionu “Čika Dača”, ali su na kraju doživeli novo razočarenje. Izostanci dvojice standardnih prvotimaca Luke Zorića i Milutina Vidosavljevića pokazali su se kao ogroman hendikep za četu trenera Feđe Dudića, kako u ofanzivi, tako i u defanzivi, koja je i danas pokazala veliku ranjivost, naročito pri protivničkoj tranziciji.

Iako prilično izmorena nakon nedavnog okršaja sa mađarskim Ferencvarošem u Ligi konferencija, ekipa Čukaričkog je dosta energično ušla u današnju utakmicu, verovatno želeći da što pre obezbedi dovoljnu rezultatsku zalihu koja bi joj omogućila da “spusti ručnu” u nastavku utakmice i sačuva deo resursa za naredne izazove u domaćem prvenstvu i kupu.

Prvi korak u ostvarenju zacrtanog plana izabranici trenera Igora Matića načinili su već na isteku 8. minuta, kada su došli do početne prednosti pogotkom Đorđa Ivanovića, kome je prethodila velika greška iskusnog Slobodana Simovića.

Pokušali su Šumadinci da naprave reakciju posle primljenog gola i krenuli su sa žestokim presingom na protivničku zadnju liniju koji nije dao željeni efekat, s obzirom da su fudbaleri Čukaričkog pronalazili način da uspešno iznesu loptu sa sopstvene polovine terena.

Solidan pokušaj Čolovića iz slobodnog udarca u 24. minutu, kao i prilika u kojoj se našao možda i najzapaženiji u taboru “crvenih” na današnjoj utakmici, Kilijan Bevis, par minuta kasnije nisu bili dovoljni da se ozbiljnije ugrozi minimalno vođstvo domaćina, koje je u 34. minutu duplirao Luka Adžić pogotkom iz jedanaesterca koji je skrivio Ljubiša Pecelj posle duela sa Stefanom Kovačem u kaznenom prostoru kragujevačkog tima.

Bio je to početak kraja za fudbalere šumadijskog superligaša, koji su do odlaska na odmor još dva puta kretali sa centra igrališta. Najpre je novi “vunderkind” Čukaričkog, šesnaestogodišnji Mihajlo Cvetković, na asistenciju Luke Adžića postigao treći gol za domaći tim, da bi se nepun minut kasnije iz gotovo preslikane akcije u strelce upisala još jedna mlada vedeta ekipe sa Banovog brda, Igor Miladinović, i to ponovo posle uspešnog proigravanja danas veoma raspoloženog Adžića.

Visoka prednost od četiri gola “viška” pomalo je “uljuljkala” Matićeve izabranike u nastavku utakmice, dok su sa druge strane Kragujevčani nakon ulaska nekolicine igrača sa klupe zaigrali daleko odvažnije i konkretnije, mada su i dalje teško dolazili do situacija iz kojih bi mogli ozbiljnije da ugroze gol domaćina. Na kraju su ipak uspeli da dođu do počasnog pogotka i to u poslednjim minutima utakmice nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca Salija Vižđija.

Šumadinci su ovim porazom, drugim u nizu, nastavili nazadovanje na superligaškoj tabeli i trenutno su pozicionirani na jedanaestom mestu sa 18 osvojenih bodova.

Kragujevčane već u sredu očekuje duel osmine finala Kupa Srbije sa starim rivalom, ekipom Smedereva 1924, a zatim na “Čika Daču” stiže aktuelni vicešampion države, TSC iz Bačke Topole.

ČUKARIČKI – RADNIČKI 1923 4:1 (4:0)

BEOGRAD
FK Čukarički.
Gledalaca: 150.
Sudija: Nikola Radaković (Novi Sad).
Pomoćnici: Dragan Peranović (Šajkaš), Nikola Rijavec (Vrbas).
Strelci: Ivanović u 8, Adžić u 35. iz jedanaesterca, Cvetković u 42. i Miladinović u 43. minutu za Čukarički, a Vižđi u 87. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Ndiaje (Čukarički), Pecelj, Vižđi, Izučukvu, Milošević (Radnički 1923).

ČUKARIČKI: Filipović, Stanković, Nikčević, Subotić, Jovanović, Sisoko (od 79. Ahnlivi), Kovač, Ivanović (od 46. Ndiaj), Adžić (od 63. Sing), Miladinović (od 63. Tomović), Cvetković (od 63. Adetunđi). Trener: Igor Matić.

RADNIČKI 1923: Leković, Adžić, Pecelj, Izučukvu, Simović, M. Vidović (od 59. Milošević), Ristić, Čolović (od 59. Gluščević), Aleksić (od 46. Vižđi), Bevis (od 75. Đurić), Vidakov (od 59. Činedu). Trener: Feđa Dudić.