„Crveni“ „minimalcem“ do plej-ofa: Vidosavljević presudio Nišlijama

Današnjom pobedom nad imenjakom iz Niša, fudbaleri Radničkog 1923 su kolo pre kraja regularnog dela takmičenja u Mozzart Bet Superligi Srbije osigurali osmo mesto na tabeli koje vodi u plej-of – 1:0 (0:0). Utakmicu na stadionu “Čika Dača” odlučio je pogodak najboljeg strelca “crvenih” ove sezone Milutina Vidosavljevića posle odlične asistencije Brazilca Evandra da Silve.

Cilj je ostvaren. Kragujevački superligaš je današnjim trijumfom nad Nišlijama izborio plasman među osam najboljih ekipa u prvenstvu, što je po kvalitetu igara koje je pružao tokom čitave sezone apsolutno zaslužio. Veliki je to uspeh za kragujevački klub u godini u kojoj obeležava vek svog postojanja i nagoveštaj da nakon godina tavorenja u nižim rangovima takmičenja i borbe za opstanak u superligaškoj konkurenciji dolaze bolji dani za “ponos Šumadije”.

Kao da je važnost današnjeg susreta “vezala noge” fudbalerima Radničkog 1923, koji su veći deo utakmice odigrali u grču, ali su i pored toga uspeli da pronađu način da razoružaju danas vrlo agilne Nišlije, koje su u prestonicu Šumadije došle po preko potrebne bodove u borbi za opstanak.

Gosti su bili nešto konkretniji u prvih dvadesetak minuta utakmice, pa su tako u dva navrata uspeli ozbiljnije da ugroze gol kragujevačkog tima. Najpre se Lazar Pavlović posle duplog pasa sa Mesarevićem našao u dobroj poziciji da savlada čuvara mreže Radničkog 1923 Miloša Mladenovića, koji je ovom prilikom demonstrirao svoje golmanske kvalitete.

Opasno je bilo pred golom domaćina i u 14. minutu, kada se posle odličnog proigravanja od strane Aleksandra Pejovića, Sava Petrov našao „oči u oči“ sa Momčilovićem, ali je umesto da pokuša da ga savlada odlučio da asistira Mesaroviću, što je odbrani Radničkog 1923 dalo dovoljno vremena da se postavi i otkloni opasnost pred svojim golom.

Tek u 22. minutu beležimo prvi udarac ka gostujućem golu. Uputio ga je Milutin Vidosavljević, ali je lopta završila daleko iznad okvira gola. Pokušao je Vidosavljević ponovo tri minuta kasnije posle kombinacije sa Čineduom, ali ga je ovoga puta izblokirao Etongu.

Najbliži vodećem pogotku „crveni“ su bili u 36. minutu, kada je posle centaršuta Stefana Čolovića i udarca glavom Damjana Krajišnika prečka bila saveznik niškog tima.

Na odmor se otišlo bez golova, da bi već u petom minutu nastavka Milutin Vidosavljević iskoristio povratnu loptu Brazilca Evandra da iz neposredne blizine savlada golmana i kapitena niškog tima Dragana Rosića.

ZASLUŽENO SLAVLJE: Fudbaleri Radničkog 1923 su današnjom pobedom nad Nišlijama osigurali mesto u plej-ofu

Nakon primljenog gola sve je krenulo nizbrdo za Nišlije, koje su ubrzo ostale sa igračem manje na terenu, nakon što je Boris Varga neopreznim startom nad Evandrom zaradio drugu javnu opomenu.

Na drugoj strani veliki peh zadesio je Kragujevačane u 68. minutu, kada je kapiten Miloš Vidović zbog povrede morao da ustupi svoje mesto na terenu Luki Zoriću, da bi u samom finišu utakmice van igre morao i strelac pobedonosnog pogotka Milutin Vidosavljević, koji je “stradao” u duelu sa Sašom Marjanovićem.

Brojčano oslabljeni gosti i pored ogromne želje nisu uspeli ozbiljnije da zaprete domaćinu u poslednjih pola sata utakmice. Vredan pomena jedino je udarac glavom Miljana Škrbića u 89. minutu, koji je završio iznad Mladenovićevog gola.

Kragujevčani su, pak, delom zbog neodlučnosti, a delom i zbog nonšalancije propustili nekoliko izglednih prilika da današnji trijumf učine ubedljivijim. Srećom pa im se to nije obilo o glavu, tako da su do kraja utakmice uspeli da sačuvaju minimalnu prednost. Nakon što je glavni arbitar utakmice Miloš Milanović iz Ćuprije označio završetak susreta usledilo je zajedničko slavlje igrača i navijača Radničkog 1923 ispred južne tribine stadiona “Čika Dača”.

Radnički 1923 se kolo pre kraja regularnog dela takmičenja u Mozzart Bet Superligi nalazi na osmoj poziciji prvenstvene tabele sa tri boda prednosti u odnosu na svog najbližeg pratioca na tabeli, lazarevačku Kolubaru. S obzirom da Kragujevčani imaju bolji međusobni skor u duelima sa ekipom iz Lazarevca ove sezone, jasno je da ne postoji više ni teoretska mogućnost da ispuste trenutni položaj na tabeli.

Regularni deo prvenstva fudbaleri Radničkog 1923 završavaju gostovanjem aktuelnom šampionu i lideru na tabeli, beogradskoj Crvenoj zvezdi, u ponedeljak od 18 časova na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu.

RADNIČKI 1923 – RADNIČKI (N) 1:0 (0:0)