Činedu doneo Šumadincima trijumf u prvoj proveri

Pogotkom nigerijskog internacionalca Žofrija Činede, fudbaleri Radničkog 1923 savladali su kruševački Napredak u prvoj test utakmici odigranoj na glavnom terenu stadiona “Čika Dača” – 1:0 (0:0).

S obzirom da je sam početak priprema i da su igrači još uvek daleko od neke optimalne takmičarske forme, za očekivati je bilo da kvalitet igre na današnjoj utakmice ne bude na nekom zavidnom nivou. Uprkos jakom tempu i velikoj borbenosti igrača oba tima, nije viđeno previše prilika za gol, a jedini pogodak na utakmici posledica je kardinalne greške defanzivaca gostujuće ekipe.

Strateg “crvenih” Dejan Joksimović pružio je priliku svim raspoloživim igračima, sa izuzetkom mladog Nikole Miličića, koji je današnju utakmicu propustio zbog zdravstvenih tegoba. Među igračima koji su dobili šansu našla su se i trojica momaka koji se nalaze na probi, a to su defanzivci Bojan Adžić i Nikola Grbović, kao i doskorašnji napadač Metalca iz Gornjeg Milanovca Nikola Furtula.

Malo toga viđeno je u prvih 45 minuta utakmice. Tek po koji pokušaj sa distance i posle prekida, nedovoljno da ovaj period igre dobije prelaznu ocenu.

Nešto više uzbuđenja viđeno je u drugom poluvremenu. Sve je počelo šansom u kojoj se našao Đorđe Jovanović u 68. minutu, ali je Stojan Leković sjajnom intervencijom još jednom potvrdio epitet jednog od najboljih mladih golmana u Mozzart Bet Superligi Srbije.

Samo dva minuta kasnije kapiten Kragujevčana Uroš Vidović je prilično nezgodnim udarcem sa ivice šesnaesterca stavio na ozbiljne muke osamnaestogodišnjeg čuvara mreže Napretka Veljka Pajovića. Usledio je potom i pokušaj Zorića glavom, ali je mladi golman kruševačkog tima i ovoga puta bio na visini zadatka.

U momentima kada se činilo da će utakmica biti okončana bez golova, Žofri Činedu je iskoristio nesporazum defanzivaca Napretka i rutinskom egzekucijom doneo trijumf kragujevačkom timu.

“Crveni” u ponedeljak ujutru putuju za Zlatibor, gde će obaviti završni deo priprema za novu superligašku sezonu čiji je početak predviđen za 22. jul. Tokom dve sedmice koliko će provesti na Zlatiboru izabranici trenera Dejana Joksimovića odigraće još četiri kontrolne utakmice i to protiv Zvijezde ’09 iz Bijeljine (27. jun), Sutjeske iz Nikšića (1. jul), Blazana sa Malte (6. jul) i Borca iz Banjaluke (9. jul).

RADNIČKI 1923 – NAPREDAK 1:0 (0:0)