Činedu doneo remi Kragujevčanima u duelu sa ruskim drugoligašem

Fudbaleri Radničkog 1923 remizirali su sa ruskim drugoligašem Jenisejom u drugoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Antaliji – 1:1 (0:0). Ruski tim je prvi došao do vođstva pogotkom Markova u 80. minutu, da bi samo minut kasnije Nigerijac Žofri Činedu svojim prvim golom u dresu kragujevačkog superligaša poravnao rezultat.

Usled zdravstvenih problema nekolicine prvotimaca strateg “crvenih” Dejan Joksimović bio je prinuđen da na današnjoj utakmici poveća minutažu pojedinim igračima, koji su na terenu proveli i svih devedeset minuta.

Kragujevčani su u prvih 45 minuta utakmice imali terensku inicijativu, ali su retko dolazili u priliku da ozbiljnije ugroze gol svog rivala. Osim udarca Činedua na samom startu utakmice koji je završio izvan okvira gola i pokušaja Đorđa Maksimovića nakon greške čuvara mreže ruske ekipe Antipina nije bilo nekih većih šansi za promenu rezultata u prvom delu susreta.

Drugo poluvreme donosi znatno angažovaniju igru ruskog drugoligaša, koji je već u osmom minutu nastavka propustio dobru priliku da dođe do vođstva. Maslovski je lepo proigrao Gluškova koji nije uspeo da nadmudri opreznog Miloša Mladenovića, koji je početkom drugog poluvremena zamenio među stativama Lazara Raičevića.

Usledio je pokušaj Činedua na drugoj strani, koji je uspešno neutralisao drugi golman Jeniseja Rebrov, da bi u 75. minutu Vidosavljević propustio da kruniše odličnu solo akciju Zorića po levoj strani.

Igrao se 80. minut kada je posle centaršuta Maslovskog sa leve strane Markov dobro odmerenim prizemnim udarcem doneo prednost ruskom timu, koja je doduše bila kratkog veka, s obzirom da je već u narednom minutu Nigerijac Činedu preciznim udarcem sa nekih desetak metara pogodio gornji desni ugao Antipinovog gola za konačnih 1:1.

Poslednju proveru pred povratak u prestonicu Šumadije fudbaleri kragujevačkog superligaša imaće u ponedeljak, 23. januara, protiv povratnika u Premijer ligu Kazahstana, ekipe Kaisara.

RADNIČKI 1923 – JENISEJ 1:1 (0:0)