Častan poraz fudbalera Radničkog 1923 na gostovanju vodećoj Crvenoj zvezdi

Desetkovani sastav kragujevačkog superligaša pružio je sasvim pristojan otpor braniocu titule i lideru na tabeli Crvenoj zvezdi, ali nedovoljan da izbegne poraz u poslednjoj utakmici regularnog dela takmičenja u Mozzart Bet Superligi Srbije – 2:0 (1:0).

Kragujevčani su na megdan aktuelnom šampionu države izašli bez petorice standardnih prvotimaca, što je šefa struke Dejana Joksimovića primoralo na promenu formacije, pa su tako “crveni” posle dužeg vremena zaigrali sa trojicom igrača u zadnjoj liniji. Zanimljivo je da se u startnoj postavi našao i jedan debitant Luka Malić, koji je zimus stigao na “Čika Daču” iz sarajevskog Željezničara.

I u ovako “šarenolikom” sastavu Šumadinci su pružili dosta dobar otpor vodećem timu prvenstva, naročito u prvih 45 minuta, pokazujući da nisu “zalutali” među učesnike predstojećeg plej-ofa. Nažalost, primljen gol u ranoj fazi utakmice predstavljao je ogroman balast za izabranike trenera Dejana Joksimovića, koji su, doduše, imali par solidnih prilika da dođu do rezultatskog poravnanja, ali nisu uspeli da ih iskoriste, da bi u samom finišu primili još jedan gol koji im je praktično zapečatio sudbinu na ovom susretu.

Odbrana Kragujevčana kapitulirala je već posle šest minuta igre. Lopta je posle lukavo izvedenog prekida Kingsa Kangve pogodila stativu i odbila se na nekih dvadesetak metara od gola Radničkog 1923 gde ju je sačekao Aleks Vigo da bi je potom dobro odmerenim i vrlo preciznim udarcem smestio u mrežu kragujevačkog tima.

Imali su “crveni” dosta sreće u 16. minutu, nakon što kapiten “crveno-belih” Aleksandar Katai nije uspeo da iskoristi “zicer” situaciju pred golom Miloša Mladenovića.

Šumadinci su prvi put ozbiljnije zapretili domaćinu na isteku 20. minuta, kada je posle povratne lopte Đurića Brazilac Evandro šutirao pored gola. Par minuta kasnije u prilici se našao i drugi internacionalac u redovima kragujevačkog tima, Nigerijac Žofri Činedu, koji je uputio prejak pas na drugu stativu ka Evandru. Usledio je potom udarac Nikole Vlajkovića sa distance koji je zaključio prilično siromašno prvo poluvreme.

Prvo uzbuđenje u nastavku viđeno je pred golom kragujevačkog tima. Rodić je uputio upotrebljiv centaršut sa leve strane, a Filip Ivanović uspešno intervenisao ispred mladog Rakonjca.

Upravo je stameni štoper Kragujevčana pokušao da ugrozi gol domaćeg tima posle prekida u 66. minutu, ali nije uspeo da zahvati loptu na željeni način. Zapretili su potom i “crveno-beli” iz prekida, i to preko kapitena Kataija, koji je tukao glavom posle kornera, ali nije bio dovoljno precizan.

Mladi Nikola Mituljikić je u 73. minutu pokušao da iznenadi Mladenovića udarcem sa distance, međutim nije bio dovoljno precizan. Odlično je golman Radničkog 1923 reagovao u 77. minutu kada je dobro zatvorio bliži ugao posle udarca Stefana Mitrovića, ali je samo minut kasnije bio primoran da vadi loptu iz svoje mreže. Ponovo je hitronogi Mitrović umakao defanzivcima Radničkog 1923, da bi potom dobro plasiranim udarcem iskosa sa desne strane naterao Mladenovića na novu kapitulaciju.

Imali su Beograđani do kraja utakmice još jednu dobru priliku da učine pobedu ubedljivijom preko Nikole Mituljikića, koji je ubačenu loptu sa leve strane poslao iznad gola kragujevačkog tima.

Ovaj poraz nije poremetio plasman “crvenih” na prvenstvenoj tabeli, koji su regularni deo takmičenja u Mozzart Bet Superligi okončali na osmoj poziciji sa 37 osvojenih bodova.

Fudbalere Radničkog 1923 nakon uskršnje pauze očekuje početak nadmetanja u plej-ofu. Već sada je izvesno da će Kragujevčani u prvoj utakmici završne faze prvenstva, koja je predviđena za 22. april, gostovati sedmoplasiranom Voždovcu, koji ih je ovog proleća savladao na “Čika Dači” sa minimalnih 1:0.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 1923 2:0 (1:0)