Brodolom Sušice na gostovanju kraj Morave

I na drugom ovosezonskom gostovanju u Srpskoj ligi Zapad fudbaleri Sušice proveli su se kao „bosi po trnju“. Ekipa trenera Vladimira Božovića je u duelu sa doskorašnjim prvoligašem, čačanskim Borcem 1926, na stadionu kraj Morave potučena do nogu – 1:4 (0:2).

Istina je da su Čačani slovili za favorite u ovom susretu, ali se ipak očekivao mnogo jači otpor kragujevačkog srpskoligaša.

Odolevali su Sušičani atacima inspirisanog domaćina sve do 21. minuta, kada je nakon centaršuta Grbovića sa desne strane, Obradović sproveo loptu u gol Kragujevčana.

Uz dosta sreće, ali i zahvaljujući smušenoj rekaciji odbrane Sušice, Čačani su stigli do drugog pogotka na utakmici u 36. minutu. Posle Dragićevog pokušaja centaršuta, lopta se odbila od prečke i došla do Kovačevića, koji je šalje do Krstića, a on prosleđuje u mrežu.

Sušičani su efektnim pogotkom Strahinje Obradovića uspeli da prepolove zaostatak početkom drugog poluvremena, ali je domaćin preko Grbovića ubrzo vratio prednost od dva gola.

Konačan rezultat postavljen je u 77. minutu, kada je Berak najpre efektnim driblinzima „promešao“ odbranu Sušice, a onda sa desetak metara šutirao neodbranjivo pod prečku.

Čačani su tako stigli do svog trećeg trijumfa u sezoni, koji im je doneo skok na drugo mesto srpskoligaške tabele, tik iza vodeće Sloge iz Bajine Bašte, dok je Sušica pala na trinaesto mesto sa učinkom od četiri osvojena boda.

Lepu priliku da se pred svojim navijačima iskupe za ovaj poraz u Čačku fudbaleri Sušice imaće predstojećeg vikenda, kada će ugostiti poslednjeplasiranu Trepču, koja još uvek čeka na prve bodove u novoj sezoni.

BORAC 1926 – SUŠICA 4:1 (2:0)

ČAČAK

Stadion: Gradski.
Gledalaca: 400.
Sudija: Milan Balinovac (Ub).
Strelci: Obrenović u 21, Krstić u 36, Grbović u 68. i Berak u 77. minutu za Borac 1926, a Obradović u 51. minutu za Sušicu.
Žuti kartoni: Pronek, Milošević (Borac 1926), Arsenijević, Obradović (Sušica).

BORAC 1926: Đorđević, Koraksić, Pronek, Kovačević (od 57. Trnavac), Krstić, Obrenović (od 68. Mitrović), Popović, Đoković, Dragić (od 57. Bojović), Milošević (od 57. Lučić), Grbobić (od 71. Berak).

SUŠICA: Radovanović, Baroš (od 46. Obradović), Jovović, Božović (od 46. Kukić), Vulić, Cvijović (od 79. Krstić), Krtinić, Radosavljević (od 70. Maksimović), Nedović, Todorović, Cvetković (od 59. Arsenijević).