Borbeni Šumadinci preznojili TSC, ali ipak ostali praznih šaka

Da sreća, uprkos ustaljenom verovanju, neretko nije na strani hrabrih, najbolje se videlo na utakmici 3. kola Mozzart Bet Superlige između TSC-a i kragujevačkog Radničkog 1923 na veličanstvenoj “TSC areni” u Bačkoj Topoli. Već “prežaljeni” Kragujevčani junački su se isprsili srpskom vicešampionu, koji je više od osamdeset minuta bezuspešno pokušavao da otključa bravu šumadijskog superligaša. I onda, kako to obično biva u fudbalu, jedan momenat nepažnje izabranika trenera Dejana Joksimovića u samom finišu utakmice bio je dovoljan da najbolji igrač prošlogodišnjeg izdanja Mozzart Bet Superlige Saša Jovanović demonstrira svoju klasu i majstorskim pogotkom donese ekipi TSC-a očekivane bodove – 1:0 (0:0).

Oslabljeni neigranjem visprenog krilnog napadača Stefana Čolovića, ali sa povratnikom Milutinom Vidosavljevićem u startnoj postavi, “crveni” su se hrabro isprsili favorizovanom domaćinu, koji je pobedom na današnjoj utakmici želeo da makar delimično “zamaskira” težak poraz u prvoj utakmici kvalifikacija za ulazak u grupnu fazu Lige šampiona protiv portugalske Brage, ali i da napravi odgovarajući “štimung” pred revanš u utorak na “TSC areni”. Na nesreću, ponovio se scenario iz duela sa Čukaričkim prošlog vikenda na “Čika Dači” u kome su izabranici trenera Dejana Joksimovića takođe bili konkurentni tokom svih devedeset minuta igre, ali su na kraju fudbalsko bojište ipak napustili pognutih glava.

Joksimović je za ovu utakmicu odlučio da se vrati na formaciju sa tri centralna defanzivca, koja se dosta dobro pokazala u pripremnim mečevima, ali ne i na prvenstvenoj premijeri u Novom Pazaru, gde su “crveni” poraženi od istoimenog domaćina sa dva gola razlike (0:2). U želji da dobije na brzini i probojnosti po bokovima, šef struke Kragujevčana je u startnu postavu uvrstio mladog Đorđa Jovanovića, dok je mesto među stativama, baš kao i protiv Čukaričkog, ponovo zauzeo perspektivni Miloš Mladenović, s obzirom da Stojan Leković zbog zdravstvenih tegoba nije bio u mogućnosti da pomogne svojim saigračima na današnjem gostovanju.

Od samog starta se videlo u kom pravcu će ova utakmica ići. Domaćin je odmah po polasku sa centra uspostavio terensku dominaciju, ne dozvoljavajući Kragujevčanima praktično da dođu do daha u uvodnim minutima utakmice. Sa druge strane, Šumadinci su, znajući šta ih čeka, nastojali da što pre doture loptu trojici najisturenijih igrača Vidosavljeviću, Jovanoviću i Činedi, koji su svojim brzinskim sposobnostima trebali da unesu pometnju u odbranu domaćeg tima.

Ipak, izabranici trenera Lazetića su od početka utakmice čvrsto držali konce igre u svojim rukama i već u 13. minutu prvi put su uspeli ozbiljnije da zaprete preko Pantovića, čiji je udarac glavom sa ivice peterca uspešno osujetio Mladenović.

Usledio je potom pokušaj Stanića sa distance u 19. minutu, a odmah zatim i prva iz domena “stopostotnih” prilika na ovoj utakmici. Ponovo se u glavnoj ulozi našao Pantović, ali je Mladenović na čudesan način sačuvao svoju mrežu u situaciji u kojoj su mnogi već videli loptu u golu.

Bio je to tek prvi u nizu “zicera” koji je mladi čuvar mreže Radničkog 1923 “skinuo” na današnjem susretu. Nepunih deset minuta nakon Pantovićeve prilike, Mladenović se našao “oči u oči” sa Sašom Jovanovićem, ali je i ovoga puta izašao kao krajnji pobednik. Uspeo je doduše krilni napadač TSC-a par minuta kasnije da nadmudri mladog golmana Radničkog 1923, ali je njegovom pogotku prethodila ofsajd pozicija u kojoj se našao Cvetković.

Konačno, sam finiš prvog dela igre donosi dva veća uzbuđenja pred golom domaćeg tima. Najpre je Zorić u 38. minutu dobro tukao iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla pored gola, da bi neposredno pred odlazak na pauzu Vidosavljević posle efektnog solo prodora naterao golmana TSC-a Veljka Ilića da zagreje dlanove.

Ove dve prilike za Kragujevčane predstavljale se samo kratak intermeco pred novi udarni talas izabranika trenera Žarka Lazetića, koji je usledio početkom drugog poluvremena.

Već u šestom minutu nastavka Pantović je nakon serije driblinga šutirao tik pored stative, da bi potom Milovanović bezuspešno pokušao da lobuje Mladenovića. Imao je čuvar mreže Radničkog 1923 dosta sreće u 61. minutu kada se lopta posle snažnog udarca Mirčevskog odbila do Stanića, koji iz neposredne blizine ne uspeva da je pošalje u mrežu.

Nakon što su se domaći “istutnjali”, došao je red i na Šumadince da priprete. Vidosavljević je u 65. minutu “odapeo strelu” sa nekih dvadesetak metara, a Veljko Ilić vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.

A onda u 72. minutu Kilijan Bevis propušta kolosalnu priliku da srpskog vicešampiona kazni za sve promašaje na večerašnjoj utakmici. Sjajno je Vidakov glavom dao for francuskom internacionalcu, koji se iznenada našao u situaciji “jedan na jedan” sa Ilićem, ali nije uspeo da ga matira.

Ovaj promašaj je Kragujevčanima na naplatu došao u 85. minutu, kada je najbolji igrač prošlogodišnjeg prvenstva Saša Jovanović udarcem maltene iz mrtvog ugla primorao do tog momenta neprikosnovenog Mladenovića na kapitulaciju.Tako su umesto prvog osvojenog boda u novoj superligaškoj sezoni, “crveni” morali da se pomire sa još jednim, trećim uzastopnim porazom, po svemu sudeći najbolnijem, s obzirom na način na koji su izgubili večerašnju utakmicu.

Vremena za tugovanje nema. Već narednog vikenda na “Čika Daču” stiže beogradski Partizan, što će svakako predstavljati još jedan ozbiljan test za izabranike trenera Dejana Joksimovića, ali i mogućnost da se stane na put daljem prosipanju bodova.

TSC – RADNIČKI 1923 1:0 (0:0)