Bodovi otišli za Čelarevo

ekipa-radnicki-1923-2

Fudbaleri Radničkog 1923 još jednom su razočarali svoje simpatizere, pošto su juče na svom „Čika Dači“ poraženi od ČSK Pivare iz Čelareva sa minimalnih 0:1 (0:1), u utakmici 13. kola Prve lige Srbije. Gol odluke postigao je napadač gostiju Mladen Vuksaović u 40. minutu.

Ponovo su Kragujevčani platili ceh neiskustvu i nedisciplini. Gosti su iz jedne ozbiljnije šanse došli do pobedonosnog gola, a da stvari budu gore, ni ovaj meč „Đavoli“ nisu završili sa svih jedanaest igrača na terenu, pošto je u 47. minutu put svlačionice morao štoper Nemanja Spasojević zbog drugog žutog kartona.

Fudbaleri Radničkog su bolje ušli u utakmicu, imali terensku incijativu u većem delu prvog poluvremenu, a najbolju priliku domaći su propustili u 38. minutu, kada je Živanović tukao glavom nakon idealnog centaršuta Jovana Lukića iz kornera, ali se istakao golman gostiju Miroslav Tankosić.

Trenutak odluke dogodio se u 40. minutu. Vuksaović je iskoristio nepažnju u odbrani Kragujevčana i doveo svoj tim u vođstvo.

Fudbaleri Radničkog su u nastavku igre pokušavali da dođu do izjednačenja, iako brojčano slabiji na terenu, dok su gosti stvorili par opasnih prilika iz kontranapada, ali se rezultat nije menjao.

„Đavoli“ i posle trinaest odigranih kola još uvek nisu mrdnuli sa poslednjeg mesta na tabeli, a novu priliku da dođe do prve pobede u ovoj sezoni, četa Radovana Radakovića imaće narednog vikenda, kada na „Čika Daču“ stiže ekipa Bačke.