Beloševčani slavili protiv “Optičara“

Fudbaleri beloševačkog zonaša ozbiljno se pripremaju za nastavak prvenstva i osvajanje mesta na tabeli koje vodi u viši rang. Igraju jake kontrolne utakmice u kojima trener Slaviša Kovačević proverava novajlije i uigrava ekipu. Posle pobede u susretu sa srpskoligašem Poletom iz Ljubića, proteklog vikenda u Zemunu je savladan i sastav prvoligaša Teleoptika, zahvaljujući sve boljoj igri, posebno golmana Martina Juga, koji je odbranio penal i sačuvao pobedu svoje ekipe. Već u sredu Beloševčani će odigrati i petu trening utakmicu sa Partizanom iz Cerovca.

U susretu sa kombinovanim timom zemunskog prvoligaša, koji je istog dana odigrao i utakmicu sa BSK-om iz Borče, Beloševčani su prikazali dobru igru sa dva efektna pogotka. U 10. minutu iznenadili su domaćina pogotkom beka Vitomira Bubanje, preciznim udarcem glavom, u skoku. Teleoptik je uspeo da izjednači posle pola sata igre, a strelac je bio napadač Džudurić.

Pobedu zonašu iz Beloševca obezbedio je levokrilni napadač Miloš Marković, posle asistencije Rakića, u 36. minutu.

Domaćini su u drugom poluvremenu imali veliku šansu da izbegnu poraz i možda preokrenu rezultat u svoju korist u 60. minutu, kada je u kaznenom prostoru Pobede Beloševac nepropisno fauliran štoper Teleoptika Drapljanin, a sudija pokazao na belu tačku. Iako po nekim mišljenjima igrač na kome je načinjen prekršaj ne bi trebalo da izvodi penal, Drapljanin je preuzeo odgovornost. Međutim, golman Beloševčana Martin Jug pročitao je zemunskog igrača i zaustavio njegov udarac sa 11 metara. Kako do kraja susreta nije bilo pogodaka, on je uz sigurnost svoje odbrane i najzaslužniji što su izabranici trenera Kovačevića u ovom pripremnom periodu savladali i jednog prvoligaša.

Pobeda Beloševac ima dogovorene još četiri kontrolne utakmice. U sredu je u planu susret sa zonašem Partizanom iz Cerovca, a 26. februara sa srpskoligašem Slogom iz Petrovca na Mlavi. Za 2. mart za sparing partnera odabran je kragujevački Arsenal, a za generalnu probu Borac iz Žabara, član Zone “Dunav”.

Prvenstvo u Zoni “Morava” nastavlja se 19. marta kada u Beloševcu Pobeda dočekuje lidera na tabeli Šumadiju 1903.

Teleoptik – Pobeda Beloševac 1:2 (1:0)

ZEMUN
Stadion: SC Teleoptik.
Gledalaca: 50.
Sudija: Kecman (Zemun).
Strelci: 0:1. Vitomir Bubanja 10.min, 1:1. Džugurudić 30.min, 1:2. Marković 36. minut.

TELEOPTIK: Lukić, Stević, Pilica, Nikolić, Drpljanin, Popara, Aksentijević, Petrović, Arsić, Džugurdić, Marković. Igrali su još: Stefanović, Boljević, Tomić, Ilić.

POBEDA BELOŠEVAC: Jug, Stoilović, Vitomir Bubanja, Lepović, Tomović, Vukomanović, Lukić, Bjelanović, Vladimir Bubanja, Rakić, Marković. Igrali su još: Petrović, Sretenović, Sretković, Radojičić, Piskulić, Stevanović,Vasović, Pejčinović, Stefanović, Mrdak, Đorđević.