Bedem nije izdržao, Pazarcima sva tri boda (VIDEO)

novi-pazar-radnicki-najaava

Fudbaleri Radničkog zabeležili su drugi poraz u prvenstvu, pošto su danas poraženi na gostovanju Novom Pazaru sa 0:2 (0:0), u okviru 3. kola Jelen Super lige. Pazar je bio bolji rival u jednoj tvrdoj, takmičarskoj utakmici, iskoristio dve prilike i uzeo sva tri boda.

Očekivala se jedna teška, rovovska borba, bez puno golova, što je uostalom i tradicija kada su u pitanju dueli između ova dva tima.Radnički je delovao prilično dezorganizovano na današnjem meču, bez prave ideje u igri, sa igračima koji su se sudarali na sredini terena i bukvalno smetali jedan drugom.

Dragoljub Bekvalac je iznenadio svojom postavkom igre u ovom meču. Iskusni strateg se odlučio za izuzetno zatvorenu varijantu, sa čak četiri štopera u startnih jedanaest, bez klasičnog špica. Šansu su od prvog minuta dobili Perović, Krneta i Arsić, koji su pre nekoliko dana parafirali ugovore sa Kragujevčanima. Bekvalac na ovom meču nije mogao da računa na Fejsu i Kovačevića zbog povreda.

Kao što se i očekivalo, prvo poluvreme je donelo jednu tvrdu igru, bez izrazitih prilika. Kragujevčani su na samom startu pokušali da visokom presingom iznenade domaći tim, ali im to nije uspelo. Pazarci su se, kako je utakmica odmicala, polako oslobađali pritska i preuzimali kontrolu na terenu.

U 12. minutu domaći su morali da naprave prvu prinudnu izmenu. Nakon sudara glavama Jovića i Otaševića, deblji kraj je izvukao štoper Novog Pazara, koji je morao da napusti teren, a umesto njega ušao je Lazar Pajović.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta imali su domaći u 17. minutu. Oboren je Hadžibulić na nekih sedmanaest metara od gola Žarka Trifunovića, što je bila izgledna prilika da domaći tim dođe do vođstva. Upravo je Hadzibulić i izveo prekid, šutirao oštro po zemlji, ali je lopta pogodila nekog od igrača Radničkog i završila u korneru.

Domaći su nastavili sa napadima ka golu Trifunovića, ali je sve to bilo jalovo da bi ugrozilo pravi bedem odbrambenih igrača Radničkog u svom šesnaestercu.

Na odmor se otišlo bez golova, a Kragujevčani za 45 minuta nisu uputili nijedan udarac ka golu Miloša Budakovića.

Na startu drugog poluvremena domaći su uspeli da probiju bedem Kragujevčana i dođu do vođstva. Nakon kornera koji je izveo Mijić nastala je prava gužva u kaznenom prostoru Radničkog, a najbolje se snašao Sead Hadžibulić i doneo prednost svom timu.

Bekvalac je munjevito reagovao sa dve izmene. Najpre je Vidić zamenio Krnetu, a onda je mladio Georgije Ilić ušao u igru umesto Arsića.

Upravo je mladi Ilić oboren na oko 18 metara od gola Budakovića u 65. minutu. Slobodan udarac iz izgledne pozicije izveo je Perović, ali je lopta prozujala tik pored stative.

„Đavoli“ su u tim trenucima došli do incijative i sve češće atakovali ka golu domaćih. U 75. minutu Dejan Miljuš je dobio šansu umesto još uvek nedovoljno spremnog Jašića.

A onda je usledio 80. minut kada je stavljena tačka na ovaj meč. Mijić je izdržao jedan duel na desnoj strani, pravovremeno uposlio Đorđevića koji se sjajno ubacio iz drugog plana, ušao u šesnaesterac Radničkog i matirao Trifunovića.

Tada je bilo jasno da će bodovi ostati u Novom Pazaru. Do kraja meča beležimo još dve poluprilike za Radnički. Najpre je Vušljanin šutirao preko gola u 81. minutu, a u samom finišu pokušao je i Perović, ali je bio neprecizan.

Kragujevčani posle tri odigrana kola imaju samo jedan osvojen bod, tako da će sledećeg vikenda protiv čačanskog Borca morati da idu na sva tri boda, kako bi prvenstvenu pauzu dočekali rasterećeniji.

Novi Pazar – Radnički 1923 2:0 (0:0)

Gradski stadion u Novom Pazaru
Gledalaca: 5 000
Sudija: Danilo Grujić (Niš)
Pomoćnici: Milan Minić i Srđan Milutinović (obojica iz Niša)
Žuti kartoni: Predrag Jović u 54. minutu
Strelci: 1:0 Hadžibulić 51. minut, 2:0 Đorđević u 80- minutu.

NOVI PAZAR: Budaković, Đorđević, Otašević (od 12. minuta Pajović), Mijić, Vuković, Ragipović, Kecap (od 72. minuta Sotirović), Jevtović, Udovičić, Hadžibulić, Pavlović (od 57. minuta Rusmir). Trener: Dragi Kanatlarovski.

RADNIČKI 1923: Trifunović, Rnić, Jović (od 75. minuta Miljuš), Rosić, Krneta (od 58. minuta Vidić), Bubanja, Vusljanin, Arsić (od 63. minuta Ilić), Jašić, Perović, Živković. Trener: Dragoljub Bekvalac.