Arsenalu prvi bod u zoni, trijumf Slavije i Šumadije

Fudbaleri Arsenala igrali su nerešeno 1:1 sa ekipom Omladinca iz Novog Sela, u utakmici 2. kola Zone Morava.

Palilulci su na svom terenu tek u drugoj utakmici uspeli da osvoje bod. Iskusniji gosti nisu dozvolili domaćinu da dođe do pobede.

Omladinac je mogao i do pobede, ali što se to nije desilo najveća je krivica golmana Arsenala Filipovića, koji je bio na visini zadatka.

Prvo su gosti došli u vođstvo u 15. minutu. Slobodan udarac odlično je izveo Vasić. Golman Filipović je uspeo da odbrani, ali na loptu koja je udarila u prečku natrčao je Sočanac i plasirao u gol.

Na 1:1 Arsenal je poravnao veoma brzo. Lucidni Stefanović se oslobodio jednog protivničkog igrača i prizemnim udarcem pogodio je gol Omladinca, što je bio i konačan rezultat susreta, jer u drugom delu nije bilo golova.

Arsenal – Omladinac (NS) 1:1 (1:1)

Stadion Arsenala
Gledalaca: 100
Sudija: Andrija Mladenović (Čačak)
Žuti kartoni: A.Stević (Arsenal), Veselinović, Milanović, Vukadinović (Omladinac)
Strelci: 0:1 Sočanac 15, 1:1 Stefanović u 24.minutu.

ARSENAL: Filipović, Radojević, Tomović, Antić (Lazarević), Todorov, Kuč, Ilić, A.Stević (Prodanović), U. Stević (Petrović), Stefanović, Simić.

OMLADINAC NS: Majstorović, Sočanac, Milanović, Vesić, Vasić, Stojković, Ž. Žerađanin (Marinković), Veselinović, Drobnjak (Nikolendžić), Ilinčić (Vukadinović), Drašković.

Igrač utakmice: Dobrica Filipović (Arsenal)

SLAVIJA PRIJATNO IZNENADILA POBEDOM PROTIV TUTINA

Slavija je na svom terenu ostvarila prvu pobedu iznenadivši igrom veoma dobrog protivnika. O kvalitetu Tutina govore i dva postignuta gola u mreži Slavije. Utakmicu je odlučio igrač Slavije Kovačević, koji je samo za dva minuta golovima u 58. i 59.minutu stvorio nedostižnu prednost .

Igralište: Slavije
Gledalaca: 200
Sudija: Dejan Avramović (Čačak)
Žuti kartoni: Mimović (Slavija), Hot (Tutin)
Strelci: 1:0 Đorđević 29, 1:1 Džudžević 35, 2:1 Kovačević 58, 3:1 Kovačević 59, 4:1 Matejić 65, 4:2 Čuljević u 77.minutu.

SLAVIJA: Petrović, Stoilović, Mimović, Vukojević, Tomović, J.Đorđević, Krstić, M.Ilić (Pešić), U.Đorđević (Ristić), Matejić (N. Ilić), Kovačević.

TUTIN: Herić, M.Hot, Ahmetović, Dacić (Gusinac), Đerlek, Pandrc, Amel Hot (Amer Hot), Čuljević, Otašević (Balić), Salković, Džudžević.

Igrač utakmice: Lazar Kovačević (Slavija)

ŠUMADIJA 1903 OSTVARILA PRVU POBEDU

Šumadija 1903 ostvarila je prvu prvenstvenu pobedu uz dosta muke. Presudio je 44.minut kada je precizan sa bele tačke bio iskusni Simić. Gosti iz Gornjeg Milanovca mogu žaliti barem za osvojenim bodom, jer su od 56.minuta imali igrača više kada je isključen Marko Milosavljević, a neprecizan sa bele tačke bio je Filipović, čime je Kragujevčanima omogućio osvajanje sva tri boda.

Stadion: Bubanj
Gledalaca: 150
Sudija: Miloš Miletić (Godačica)
Žuti kartoni: M.Milosavljević, Petrović (Šumadija 1903), Vujičić, Mikić (Takovo)
Crveni karton: M.Milosavljević (Šumadija 1903) u 56.minutu.
Strelac: 1:0 Simić u 44.minutu iz jedanesterca.

ŠUMADIJA 1903: Milovanović, Beloica, Bubanja, Nikolić, Komatina, M.Milosavljević, Dimitrijević, Petrović (Raškosić), Tankovisć (Blagojević), Simić (S.Milosavljević), Rakić.

TAKOVO: Milenković, Martinović, Miletić, Mirković (Mikić), Milovanović, Milošević, Starčević, Vujičić, Strizović (Dragojević), Filipović, Vukomanović.

Igrač utakmice: Nenad Rakić (Šumadija 1903)

Arsenal – Omladinac 1:1

U narednom kolu Arsenal putuje za Trbušane gde će odmeriti snage sa ekipom Poleta koja jedina ima maksimalan učinak u prva dva kola.

Zonaš sa Bubnja ide u Baljevac, gde se sastaje sa Rudarom. Vodojaža će na noge Tutinu, Slavija će u Mrčajevcima protiv Orlovca. Dok će Sloboda biti domaćin ekipi Mokre Gore.

Izvor: Željko Marinković