Ravnopravno sa superligašem

Igrači Radničkog su poraženi u prvoj pripremnoj utakmici od ekipe OFK Beograda rezultatom 1:0 (1:0).  Tokom cele utakmice borba se najviše vodila na sredini terena i videlo se da su odbrane obe ekipe bile najspremnije. Nenad Injac je postigao jedini gol na utakmici iz penala u 42. minutu a golman Đogatović je zakačio loptu ali nije uspeo da odbrani njegov udarac.

Ubrzo nakon toga Radnički je imao najbolju priliku na meču da postigne gol kada je Maksimović ušao u šesnaesterac po levoj strani i dodao loptu Spaleviću, ali su odbrambeni igrači OFK Beograda uspeli da izbace loptu u korner. U drugom poluvremenu treneri su izmenili ekipe tako da su svi igrači dobili šansu, ali rezultat je ostao ne promenjen do kraja utakmice.

OFK Beograd – FK Radnički 1923 1:0 (1:0)
Omladinski stadion, Beograd

Gledalaca: 50
Sudija: Jovanović Srđan (Beograd)
Pomoćnici: Milosavljević Nikola i Marković Momčilo (Beograd)

Postave:

OFK Beograd:
Šaranov, Mijatović, Kecojević, Rodić, Petković, Marković, Trivunović, Žeravica, Beljić, Injac, Milić

Radnički:
I poluvreme: Đogatović, Božović, Ristić, Tintor, Milošević, Krmar, Petrović, Maksimović, Spalević, Milošković, Radovanović
II poluvreme: Prekić, Edward, Ljubisavljević, Milošević, Tintor, Varjačić, Lepović(Kostić), Ljubičić (Milosavljević), Živanović, Karamatić, Vidić

Strelci:
-42. minut, Injac, 1:0 (iz penala)