Vasićeva brža od pištaljke

Fudbalerke Radničkog 1923 osvojile su prvi bod u novoj sezoni Super lige Srbije, nakon što su na svom terenu uspele da remiziraju sa ekipom Zemuna, u utakmici 6. kola – 1:1 (0:1).

Malo je falilo da Kragujevčanke pretrpe i šesti uzastopni poraz. Naime, Zemunke su pogotkom Lane Čolić u finišu prvog poluvremena stekle rezultatsku prednost koju su uspešno čuvale sve do samog finiša utakmice, tačnije do 93. minuta, kada je Aleksandra Vasić izjednačila na 1:1 i donela kragujevačkom timu prvi bod u sezoni.

Iako ovaj osvojeni bod nije popravio položaj ekipe Radničkog 1923 na tabeli, koja i dalje drži superligaški „fenjer“, jasno je da će bar za jotu podići samopouzdanje u redovima „crvenih dama“ pred naredne takmičarske izazove.

U sledećem kolu, koje je na programu 23. septembra, Kragujevčanke očekuje gostovanje beogradskoj Crvenoj zvezdi.

ŽFK RADNIČKI 1923 – ŽFK ZEMUN 1:1 (0:1)

Stadion:
„Čika Dača“.
Gledalaca: /.
Sudija: Mima Stanković (Niš).
Strelci: Vasić u 90+3. minutu za ŽFK Radnički 1923, a Čolić u 41. minutu za ŽFK Zemun.
Žuti kartoni: Smiljković, Živković, Jurišević (ŽFK Radnički 1923), Brusin, Čolić, Belovan (ŽFK Zemun).
Crveni karton: Brusin u 78. minutu za ŽFK Zemun.

ŽFK RADNIČKI 1923: Mijailović, Babić (od 46. Milenković), Gačić, Smiljković (od 82. Gogić), Živković, Varda, Jurišević, Miloradović, Lazić (od 42. Samčović), Milosavljević, Vasiljević (od 75. Vasić).

ŽFK ZEMUN: Šipetić, Jovanović (od 46. Host), Kljajić, Blagojević, Brusin, Andrić, Čolić, Batinić, Maksimović (od 80. Mugoša), Stokić (od 90. Popović), Belovan.