Kragujevački Lavovi poraženi od IMT-a

Stonoteniseri Faksa u 3.kolu Super lige Srbije poraženi su na gostovanju u Beogradu od IMT-a sa 3:2. Ovog puta Kragujevčani nisu imali sportske sreće. Malo je nedostajalo da se Faks ponovo u Kragujevac vrati sa celim plenom. Odlučujući poen IMT-u doneo je dubl Žunjanin / Damjanović koji je bio bolji od naših Glišić / Mihailović sa 3:1.

IMT – Faks 3:2

Igor Damjanović – Milorad Glišić 3:2   (9:11, 7:11, 11:5, 11:9, 11:8)
Radovan Žunjanin – Đorđe Pejak 3:1    (12:10, 13:11, 5:11, 11:6)
Robert Fišer – Boris Mihailović 1:3   (10:12, 11:9, 8:11, 3:11)
Igor Damjanović – Đorđe Pejak 0:3   (0:11, 5:11, 8:11)
Žunjanin / Fišer – Glišić / Mihailović 3:1  (11:8, 12:10, 16:18, 11:5)

Kompletni rezultati 3.kola i tabela ovde. >>>>

Glišić je ispustio sigurnu pobedu na samom početku nad Damjnavićem kada je vodio sa 2:0 u setovima. Potom, u petom setu bilo je 6:4 za Glišića koji je imao i 2 servisa. Damjanović je ipak trijumfovao i doneo prvi bod IMT-u. Posle pobede Žunjanina nad Pejakom u drugom meču, činilo se da je poraz blizu. Međutim mladi Mihailović je nadigrao Fišera i uneo nadu svojoj ekipi da može da preokrene. Đorđe Pejak ubedljivo dobija Damjanovića kojem u prvom setu nije dozvolio ni poen.

Nakon 2:2 usledio je odlučujući dubl meč. Novobeograđani su poveli sa 2:0. i imali meč loptu koju su spasili Glišić – Mihailović i dobili treći set na razliku. Ali to je sve bilo što su učinili. Četvrti set su lako izgubili sa 5:11.

U narednom kolu ekipa Faksa još jednom gostuje. Protivnik će biti Kikinda koja je u ovom kolu savladala beogradski Partizan.