Radnički bolji od Brodarca

Kadeti Radničkog opravdali su ulogu favorita u meču 23. kola protiv ekipe Brodarca iz Beograda i slavili sa 2:0 (1:0).

Kragujevčani su rano poveli, već u 14. minutu, posle akcije koja se odvijala po desnoj strani. Lopta se odbila od Samailović do Simića, koji je lukavo loptu sproveo u mrežu. Isti igrač imao je još nekoliko prilika za gol, pogotovo u 33. minutu kada je pogodio prečku.

U 51.minutu Samailović je pogodio stativu. U 74.minutu Đerić je srušio u svom kaznenom prostoru Uroševića, ali kazneni udarac nije uspeo da realizuje Andrić, pošto mu je udarac odbranio golman Marić.

U nadoknadi vremena izvedena je lepa akcija koju je započeo Dobrić. S.Nikolić je lepo centrirao do Trajkovića, koji glavom pogađa na prvoj stativi za pobedu Radničkog od 2:0.

Radnički 1923 – Brodarac 2:0 (1:0)

Prvi pomoćni teren Čika Dače
Gledalaca: 100
Sudija: Marko Racić (Petrovac na Mlavi)
Žuti kartoni: Trajković (Radnički 1923), Đeković, Marković (Brodarac)
Strelci: 1:0 Simić 14, 2:0 Trajković u 90+3. minutu.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Samailović (Lukić), D.Nikolić, Gavrović, Spasojević, Gočanin, Simić (Miletić), Andrić (Dobrić), Trajković, Urošević, S.Nikolić.

BRODARAC: Marić, Jovanović (Smiljanić), Jevremović (Čelar), Radić (Vranjanin), Đeković, Stamenić (Stojčević), Josifović, Bosanac, Mihajlović (F.Marković), M.Marković, Dacić (Dimić).

Igrač utakmice: Darko Simić(Radnički 1923).

Radnički je sada sedmi sa 34 bodova. U narednom kolu Kragujevčani će biti gosti Slogi u Leskovcu.

Izvor i foto: Željko Marinković