Radnički pregažen na Banjici

Nisu odbojkaši Radničkog uspeli da pruže jači otpor aktuelnom šampionu Srbije, beogradskoj Crvenoj zvezdi, u derbiju 3. kola BPŠ Superlige Srbije. Meč na Banjici okončan je ubedljivim trijumfom „crveno-belih“, koji su slavili maksimalnim rezultatom – 3:0 (25:19, 25:17, 25:20).

„Crveno-beli“ su već na samom početku meča jasno dali do znanja Kragujevčanima da nemaju čemu da se nadaju na ovom gostovanju. Izabranici trenera Ivice Jevtića su sredinom prvog seta stekli kapital od šest poena prednosti (13:7), koji nisu ispuštali do završetka deonice – 25:19.

Još ubedljiviji je domaćin bio u drugom setu. Radnički je u jednom momentu imao dvocifreni zaostatak (17:7), ali je u samom finišu seta uspeo koliko-toliko da popravi utisak – 25:17.

Početak trećeg seta nagovestio je nešto jači otpor Kragujevčana, ali su „crveno-beli“ vrlo brzo preuzeli kontrolu i sjajnim servisima, pre svih Aleksandra Gmitrovića koji je nanizao tri asa u ovoj deonici, uspešno su priveli meč kraju – 25:20.

Upravo je pomenuti Gmitrović bio najraspoloženiji u pobedničkom sastavu sa 15 osvojenih poena, a pratili su ga Nikola Žugić sa 11 i Omar Ahmed sa 10 poena. Najistaknutiji pojedinac u ekipi trenera Alekse Brđovića bio je korektor Milan Krstić, koji je dogurao do brojke od 13 osvojenih poena, a blizu dvocifrenog učinka bio je i Ivan Ćirović sa 9 poena.

Bio je ovo drugi prvenstveni poraz Kragujevčana, koji će priliku za popravni imati narednog vikenda na svom parketu u duelu sa komšijskim rivalom, ekipom Ribnice.