KRAGUJEVAČKI SPORT

KGSPORT.INFO

Ivanović „ukrao“ Sebiću zlato na finalnom turniru Kupa Srbije

Novi Sad je minulog vikenda bio domaćin finalnog turnira Kupa Streljačkog saveza Srbije u gađanju malokalibarskim oržujem. Strelci kragujevačkog Čika Mate su i ovoga puta bili među najuspešnijima, s obzirom da su se u prestonicu Šumadije vratili sa tri osvojene medalje. Marko Ivanović bio je najprecizniji u muškom trostavu, dok je u konkurenciji dama Teodori Vukojević pripalo srebro, a Emiliji Ponjavić bronza.

Foto: Streljački savez Srbije

Ivanović je do zlata u muškom trostavu došao sjajnim hicem u poslednjoj seriji (10,5), kojim je praktično „ukrao“ zlato do tog momenta vodećem Milenku Sebiću. Mladi Kragujevčanin je u ukupnom skoru sakupio 459,9 pogođenih krugova, što je za nešto više od jednog kruga bolji rezultat u odnosu na osvajača olimpijske bronze iz Tokija, koji se morao zadovoljiti srebrom (458,8), dok je bronza otišla u ruke Lazara Kovačevića (444,8), koji je bio najuspešniji u kvalifikacijama.

Žestoka borba za zlato vođena je i u ženskoj konkurenciji, gde su glavne suparnice bile Aleksandra Havran i branilac trofeja Teodora Vukojević. Teodora je uoči poslednjeg hitca imala minimalnu prednost u odnosu na svoju reprezentativnu koleginicu, koju nažalost nije uspela da sačuva da kraja. Vukojevićeva je u poslednjoj seriji pogodila 9,0 krugova, a Havranova 10,0, pa je na kraju zlato pripalo predstavnici Novog Sada 1790.

Uz Teodoru se na pobedničkom postolju našla i njena klupska koleginica Emilija Ponjavić, čiji je rezultat od 444,8 pogođenih krugova bio dovoljan za bronzu.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

error: Content is protected !!