Brđovićevi učenici po kratkom postupku sa novajlijom

Prva pobeda odbojkaša Radničkog u novoj sezoni BPŠ Superlige Srbije i to na domaćem parketu protiv debitanta u najvišem rangu takmičenja, ekipe Dubočice iz Leskovca. Kragujevčani su trijumfovali maksimalnim rezultatom 3:0 (25:19, 25:19, 25:18) napravivši tako idealnu uvertiru pred gostovanje braniocu titule Crvenoj zvezdi narednog vikenda.

Nešto više od sat vremena bilo potrebno Brđovićevim izabranicima da slome otpor Leskovčana i upišu svoju prvu prvenstvenu recku. Za razliku od premijernog meča u Subotici u kojem nisu bili na očekivanom nivou, Šumadinci su večerašnju utakmicu odigrali sa mnogo više žara i sa daleko manjim brojem grešaka.

Predvođeni ubitačnim tandemom Nejić-Krstić, Kragujevčani su bez većih problema rešili uvodni set u svoju korist rezultatom 25:19. Leskovčani su igrom koju su prikazali na početku drugog seta pokazali da nisu zalutali superligaško društvo, ali su Šumadinci polovinom deonice pojačali ritam i fantastičnom serijom 12:1 duplirali vođstvo u setovima – 25:19 (2:0).

Sličan scenario gledali smo i u trećem periodu. Gosti su ponovo bolje započeli set, ali je Radnički u nastavku uspeo da preuzme konce igre u svoje ruke da bi na kraju bez većih problema zadao svom rivalu završni udarac – 25:18.

Kragujevčane je do prvog superligaškog trijumfa predvodio Milan Krstić sa 12 osvojenih poena, a sledili su ga Milutin Nejić i Vladimir Gajović sa po 9. Kod gostiju iz Leskovca istakli su se Branislav Radović sa 10 i Marko Maksimović sa 9 osvojenih poena.

Kao što smo već napomenuli, odbojkaše Radničkog u sledećem kolu očekuje gostovanje aktuelnom šampionu Srbije Crvenoj zvezdi, dok će narednu utakmicu u „Jezeru“ Brđovićevi izabranici odigrati 25. oktobra, kada im u goste dolazi kraljevačka Ribnica.