Radnički skupo prodao kožu na „Marakani“

Fudbaleri Radničkog pružili su žestok otpor Crvenoj zvezdi u duelu 19. kola Jelen Super lige, ali su ipak „Marakanu“ napustili pognute glave, obzirom da su crveno-beli slavili sa minimalnih 1:0 (0:0), golom Kasalice u 75. minutu.

Bilo je ovo jako dobro izdanje Kragujevčana nakon debakla od Partizana u prethodnom kolu, ali je opet falilo malo sreće, pa da se sa našeg najvećeg stadiona vrate neporaženi.

Radnički je u meč ušao nešto defanzivnije, što se i dalo za očekivati. Iako su crveno-beli krenuli sa presingom na polovini gostiju od prvog minuta, Kragujevčani su se vrlo organizovano branili i zatvorili sve prilaze ka golu Čančarevića.

A onda u 20. minutu jedan centaršut sa desne strane u šesnaesterac Zvezde, loptu je maestralno glavom zahvatio Darko Spalević, ali je stativa spasila domaći tim. Odmah nakon toga, usledio je korner za Kragujevčane, opet centaršut sa desne strane, lopta je preletela Bajkovića i došla do Kneževića, koji je jako loše šutirao, pa je i ova prilika za Kragujevčane propala.

Prvu šansu Crvena zvezda je imala u 26. minutu, kada je nakon centaršuta Ninkovića, Mrđa bio u šansi da postigne gol, ali je Čančarević uspeo da sačuva svoju mrežu.

Minut kasnije sudija Gogić svira jedanaesterac za domaće. Mrđa je u šesnaestercu Radničkog promašio loptu i pao na zemlju, a Gogić pokazao na belu tačku na opšte zaprepašćenje igrača Radničkog. Najstrožu kaznu izveo je Ninković, međutim, pogodio je stativu, pa je ostalo 0:0.

Nakon desetak minuta ne baš interesantne igre pripretio je Dauda u 38. minutu, nakon greške fudbalera Radničkog na sopstvenoj polovini. Čančarević je još jednom bio dobro postavljen. U 41. minutu aut za Zvezdu izveo je Pavićević, koji je bacio loptu pred gol Radničkog, gde je Mrđa umalo uspeo da iznenadi Čančarevića.

U poslednjem minutu prvog dela igre velika šansa za Mijailovića nakon dobre akcije Daude i Ninkovića, ali je Čančarević sjajno intervenisao i spasao čist gol.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su crveno-beli u 50. minutu, ali je udarac Mrđe glavom završio pored gola Radničkog. Opet Mrđa preti nakon udarca glavom posle centaršuta Pečnika u 53. minutu, međutim, i ovaj put najbolji stralac crveno-belih ove sezone nije bio precizan.

Usledio je period u kome je Radnički krenuo malo konkretnije ka golu Bajkovića, što je rezultiralo šansom za Adamovića u 60. minutu.

Fudbaleri Zvezde u tim trenucima jednostavno nisu imali rešenja za odbranu Radničkog, koja je uspevala da neutrališe svaki pokušaj domaće ekipe. Rosić i Bubanja su dominirali u skoku, ne dozvoljavajući da bilo koji centaršut u kazneni prostor Kragujevčana dođe do napadača Zvezde.

Ipak, u 75. minutu, nakon kornera koji je izveo Milijaš, Kelhar je spustio loptu Kasalici, koji uspeva da iz neposredne blizine savlada Čančarevića.

U 83. minutu veoma neprijatna situacija. Lopta je pogodila Rosića u glavu, koji je pao na zemlju i za trenutak delovao kao da je u nesvesti, ali se na kraju pridigao i uspeo da se oporavi.

Igrao se 86. minut kada je Slavko Marić izveo slobodan udarac i umalo uspeo da iznenadi Bajkovića iz velike daljine.

Do kraja meča nije bilo izrazitih šansi na obe strane, pa su crveno-beli na kraju slavili trijumf.

Radnički je nakon ovog poraza ostao na 13. mestu sa 18 osvojenih bodova. Za sedam dana na „Čika Daču“ stiže Rad, što će ujedno biti i derbi začelja, ali i verovatno debi za novog šefa stručnog štaba Kragujevčana, čije će ime biti poznato u narednim danima. Nezvanično, kao najozbiljniji kandidat za klupu „Đavola“ pominje se Neško Milovanović.

Crvenа zvezdа – Rаdnički 1923 1:0 (0:0)