Radnički se, ipak, remijem oprostio od Prve lige

fk-radnicki-1923
Fudbaleri Radničkog posle današnjeg remija na „Čika Dači“ i  oproštaja od Prve lige i navijača

U poslednjem kolu fudbaleri Radničkog 1923, i pored vođstva sa dva gola prednosti, padom igre u drugom poluvremenu, danas su na stadionu „Čika Dača“ ovu neslavnu sezonu završili osvajanjem samo jednog boda u duelu sa Kolubarom iz Lazarevca (2:2) i oprostili se od prvoligaškog takmičenja.

Podmlađeni kragujevački tim dobro je počeo današnji susret sa lazarevačkim prvoligašem, ali je u finišu utakmice posustao i nije  uspeo da se od svojih navijača oprosti pobedom. Bio je to susret koji nije imao rezultatski značaj za palasman. Kolubara je obezbedila status srpkoligaša ranijem, a kragujevački tim sa svega dve pobede i šest remija seli se u niži rang. Međutim, mladim igračima Radničkog 1923 bilo je važno samo da odigraju što bolje i, prema obećanjima pre ovog susreta, pobedom oproste od svojih navijača i Prve lige, ali to nisu ostvarili. Odigrali su dobro samo prvo poluvreme i kao po nekom pravilu olako primili dva gola i pokvarili slavlje sa navijačima posle utakmice.

Već u osmom minutu bilo je 1:0 za Radnički 1923. Kapiten Vidović je prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor gostiju i prebacio loptu na drugu stativu gde se našao napadač Miljuš i zatresao mrežu golmana Rankovića. U novom napadu u 16. minutu izabrranici trenera Radakovića udvostručili su prednost. Golman Kolubare faulom je sprečio Miljuša da postigne gol i sudija Milenković iz Leskovca opravdano je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je Popović i povećao prednost domaćeg tima na 2:0. Dobio se utisak tada da će Radnički 1923 na oproštaju od Prve lige zabeležiti najubedljiviju pobedu, ali se to nije desilo. Kolubara se brzo oporavila od iznenadno primljenih golova i preko Peranovića, Zoranovića i Dimitrova ozbiljno pripretila, ali se istakao i golman Kostić.

U 45. minutu Trajković je dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je golman Kolubare Ranković bio na mestu i izbio loptu u polje.

U drugom poluvremenu trener gostiju izmenama igrača osvežio je svoje redove i ubrzao igru, što je krunisano sa dva pogotka. Fudbaleri Radničkog 1923 nastavili su opuštenjom igrom, što je, za malo moglo da ga košta porazom. Prepustili su igru gostima, koji su prodorima preko leve strane ozbiljno pretili. U 61. minutu Peralović je šutirao sa 10 metara, a a Trajković je uspeo da izbaci loptu i otkloni opasnost. Na drugoj strani Stević je, posle akcije preko desne strane ubacio pred gol gostiju, ali je Miljuš za malo zakasnio da poveća rezultat na 3:0. Posle kontranapada gostiju golman Kostić uspeo je da zaustavi šut Peralovića. Međutim, u 81. minutu Kolubara je, ipak, smanjila prednost Kragujevčana. Na dubinsku loptu dobro je reagovao napadač Dimitrov i prošao sa loptom kroz odbranu Radničkog 1923 i lako savladao nemoćnog Kostića. Samo šest minuta kasnije isti igrač je iskoristio zbunjenost u odbrani domaćina i loptu ubačenu sa leve strane uspeo da ubaci u mrežu i tako postavi konačan rezultat današnjeg susreta – 2:2.

kolubara-konferencijaTreneri Kolubare Nikolić i Radničkog Radaković ocenili da je rezultat realan

Trener gostiju Dejan Nikolić na konferenciji za novinare, posle utakmice, rekao je da ovaj susret nije imao zanačaj za Kolubaru, koja je dva kola pre kraja obezbedila mesto Prvoj ligi i za narednu sezonu, pa je mogao da pruži šansu i nekim igračima sa manjom minutažom.

Radnički je u prvom poluvremenu bio bolji i postigao dva gola, ali smo u drugom delu mi došli do neke naše igre i izjednačili na 2:2 što smatram da je realan rezultat. Radnički ima mladu ekipu i to je budućnost ovog kluba sa bogatom tradicijom, kojoj želim da  se što pre vrati, ne samo u Prvu već i u Super ligu, gde treba da mu bude mesto i siguran sam da će tako i biti – rekao je trener Kolubare Nikolić.

Trener Radničkog Radovan Radaković je iskoristio priliku da čestita kolegi opstanak Kolubare u Prvoj ligi i na korektnoj i dobroj utakmici sa četiri pogotka.

– Bilo je ovo nadigravanje i za njih i za nas, a bilo je šansi i golova. Mi smo dali dva gola i imali još par šansi, ali ih nismo iskoristili. Ovo je za nas bila jedna mučna sezona, ali završili smo je i na kraju dobro je što se klub nije ugasio, jer su ovi momci izdržali. Nadam se da će Radnički sa novim rukovodstvom i uz pojačanja brzo da se vrati na staze stare slave, iako neće biti lako, jer je Srpka liga „Zapad“ jaka kao Prva liga – poručio je trener Radaković na završetku ove neuspešne sezone Radničkog 1923, koji je vodio osam meseci.

RADNIČKI 1923 – KOLUBARA 2:2 (2:0)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 200.
Sudija: Predrag Milenković (Leskovac).
Pomoćnici: Miodrag Zdravković (Ražanj), Miloš Marković (Blace).
Strelci: Miljuš u 8. i Popović iz jedanaesterca u 16. za Radnički 1923, a Dimitrov u 81. i 87. minutu za Kolubaru.
Žuti kartoni: Stojanović, Stojković, Milojević (Kolubara).

RADNIČKI 1923: Kostić, Miletić, Živanović, Popović, Petrović, Vidović, Stević, Aleksić (Trajković), Miljuš, Urošević (Vilotijević), Nikolić.

KOLUBARA: Ranković, Radenović, Stojanović (Pranić), Stojković, Milošević,Pilica (Milojević), Peralović, Zoranović, Stepanović (Sinđić), Dimitrov, Ilić.

IGRAČ UTAKMICE: Željko Dimitrov (Kolubara)

U ostalim susretima 30. kola Prve lige Srbije postignuti su sledeći rezultai: ČSK Pivara – Bačka 2:0, Inđija – Zemun 4:0, Donji Srem – Sloga (PM) 0:2, Loznica – Sinđelić 1:0, Sloboda – BSK Borča 1:0, Napredak – Bežanija 3:2, Proleter – Dinamo 3:0.

Pored Radničkog 1923 iz lige su ispali još i Loznica, Donji Srem i Sloboda, a u Super ligu idu Napredak i Bačka.