Odbojkaši Radničkog nastavli trijumfalni hod u Staroj Pazovi

Odbojkaši Radničkog ne skreću sa staze trijumfa. Nakon tri uzastopne pobede u prvenstvu i trijumfa nad beogradskim Partizanom u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije, Kragujevčani su večeras slavili na gostovanju ekipi Jedinstva u Staroj Pazovi, u utakmici 8. kola BPŠ Superlige Srbije – 3:1 (23:25, 25:15, 25:20, 25:16).

Tragovi umora kod izabranika trenera Alekse Brđovića posle nedavnog okršaja sa „crno-belima“ u Kupu Srbije bili su vidljivi samo u prvom setu, koji je posle velike borbe pripao domaćinu – 25:23.

Već u narednom setu Šumadinci su pokazali svoje pravo lice, podigli su procenat realizacije napada na velikih 71 odsto (24-17) i na prilično lak i ubedljiv način stigli su do izjednačenja u setovima – 25:15 (1:1).

Nešto jači otpor domaćin je pružio u trećem setu, ali nedovoljno da stane na put razigranim Kragujevčanima, koji su ubojitim servisima i dobrom igrom na mreži prokrčili put do konačnih 25:20 i vođstva od 2:1 u setovima.

I četvrti set protekao je u totalnoj dominaciji Šumadinaca. Sigurnom igrom puleni trenera Alekse Brđovića držali su protivnika na rezultatskoj odstupnici, da bi u samom finišu seta dodali gas i pobegli na velikih „plus devet“ – 25:16.

Najistaknutiji pojedinci u redovima pobedničkog tima bili su Davide Kovač sa 23 i kapiten Aleksandar Blagojević sa 16 osvojenih poena, dok je jedini igrač sa dvocifrenim učinkom u domaćoj ekipi bio iskusni Uglješa Pešut, koji je osvojio 17 poena.

Radnički je četvrtom pobedom u nizu izbio na treću poziciju sa 16 bodova, dok je ekipa Jedinstva ostala u donjem delu tabele sa 8 bodova.

Kragujevčane u utorak očekuje gostovanje beogradskom Partizanu u zaostaloj utakmici 5. kola, a zatim i duel sa ekipom Takova u „SBB Jezeru“ idućeg vikenda.

JEDINSTVO – RADNIČKI  1:3 (25:23,15:25, 20:25, 18:25)